Casey Neistat sa zavesil so snowboardom na drona, ktorý mal 16 motorov

  • Takto to vyzerá, keď si youtuberi uletia na dronoch.
snow2
  • Takto to vyzerá, keď si youtuberi uletia na dronoch.

Známy výkvet yotubovej scény a teraz už aj zamestnanec CNN síce prestal s pravidelným vloggingom, ale výrobe videí nezaháľa. Na jeho poslednej dovolenke vo Fínsku si užil naozaj adrenalínovú jazdu na snowboarde. Na tom by možno lebo nič zvláštne, až na to, že Casey visel na obrovskom drone vyrobenom na zákazku. Takýto letúň bol schopný zodvihnúť zo zeme dospelého človeka, Neistat tak tento benefit na plno využil a s radosťou sa naň zavesil.

d2

zdroj fotografie:dailyrecord.com
Casey sa vyjadril, že bezpilotné lietadlo prispôsoboval tím ľudí v priebehu jedného roka, keďže dron s výkonom ako má tento nebolo možné nikde na trhu zohnať. Vzhľadom k hmotnosti, ktorú dron musí byť schopný uniesť bežný počet motorov nestačil. Na zodvihnutie 80 kilogramového youtubere zo zeme bolo potrebných až 16 motorov.

snowny

zdroj fotografie:abc7ny.com
To extrémne video pripomína Neistatov adrenalínový kúsok z ulíc New Yorku, keď sa nechal za autom ťahať na snowboarde. Casey nahradil auto dronom a zdá sa, že sa to naozaj oplatilo, keďže výsledkom sú pôsobivé letecké zábery, na ktorých vidieť, ako sa youtubová hviezda znáša vyše 7 metrov nad zemou.

snow-3

zdroj fotografie:abc7ny.com
Neistat nenechal divákov dlho čakať na dôvod, pre ktorý celú túto šou spáchal. Na konci videa oznámil, že video bolo bohato zasponzorované spoločnosťou Samsung. To mnohých celkom sklamalo a nadšenie z videa takmer pominulo, keďže stratilo esenciálnu autenticitu. Video však aj tak žne úspech po celom svete, za jeden deň má viac má takmer 3 milióny zhliadnutí.

Dá sa teda povedať, že kampaň Samsungu na ich 360-stupňová kamera Samsung Gear 360 stála za to. Táto kamera však nebola jedinou, ktorá sa pri natáčaní použila. Vo videu je prítomná aj kamera GoPro, pri zábere z hrude. Na stabilizáciu bol pravdepodobne použitý Karma Grip. K dispozícií sú taktiež zábery zo zákulisia v ktorom uvidíš, ako celé natáčanie s 8-ramenným dronom prebiehalo. Na mnohých miestach Slovenska je už dostatok snehu aj na takéto zábavky avšak v tomto prípade sa hodí spomenúť: toto doma neskúšajte.

zdroj:theverge.com zdroj titulnej fotografie:upgruv.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK