Časopis Time mení vlastníka, do rúk ho dostane technologický miliardár

  • Minulého roku menil majiteľa a sa táto situácia opakuje
  • Za viac ako 160 miliónov ho kúpil miliardár Marc Benioff
  • Dočká sa niekoľkých, ale len malých zmien
  • Minulého roku menil majiteľa a sa táto situácia opakuje
  • Za viac ako 160 miliónov ho kúpil miliardár Marc Benioff
  • Dočká sa niekoľkých, ale len malých zmien

Časopis Time opäť zmení svojho majiteľa, a to už po 8 mesiacoch od jeho posledného predaja americkej mediálnej skupine Meredith Corporation. Spoluzakladateľ Salesforce.com, Marc Benioff a jeho manželka, kupujú Time za približne 163 miliónov eur. Vo svojom nie úplne jasnom vyhlásení Marc uviedol:„Nebudeme sa zapájať do každodenných operáciách alebo rôznych žurnalistických rozhodnutí.“

Dohoda by mala byť uzavretá do jedného mesiaca, ale najskôr musí získať potrebný regulačný súhlas. Marc Benioff  je predsedom a spoluzakladateľom spoločnosti Salesforce.com, americkej spoločnosti, ktorá sa zaoberá vývojom a distribúciou cloudového business softvéru so sídlom v San Franciscu. Na adresu časopisu Time uviedol, že on aj jeho manželka majú hlbokú úctu k organizácií a jej ikonickej značke.

Sila časopisu Time bola vždy jedinečná v schopnosti prerozprávať príbehy ľudí a problémy, ktoré nás všetkých ovplyvňujú a všetkých nás spájajú.“ uviedol Marc.

Zmeny majiteľa sa Time dočkal v globálne neistých časoch pre tlačové média, čoho si je Marc vedomý. Okrem toho v poslednom období obmedzil Time množstvo výtlačkov a bojoval s poklesom výnosov z reklamy.  Týmto nákupom sa sa stal Marc, ktorého majetok odhaduje Forbes na 5,73 mld. eur, aktuálne treťou tech osobou, ktorá vlastní tradičné printové médium. Ako prvý kúpil Jeff Bezos Washington Post ešte v roku 2013 a minulého roku kúpila vdova po Steve Jobsovi, Laurene Powell Jobs, väčšinový podiel v časopise The Atlantic.

zdroj: bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK