„Čau Slováci!“ Babiš nás pozýva s vínom v ruke na lacné pivo do Čiech

  • V rámci oficiálnej platformy Visit Czech Republic vytvoril Andrej Babiš virtuálnu pozvánku na návštevu svojej krajiny pre všetkých Slovákov
  • Odkázal, že naše eurá potrebuje
babis
Youtube/Visit Czech Republic
  • V rámci oficiálnej platformy Visit Czech Republic vytvoril Andrej Babiš virtuálnu pozvánku na návštevu svojej krajiny pre všetkých Slovákov
  • Odkázal, že naše eurá potrebuje

Český predseda vlády sa Slovákom prihovoril po slovensky. Andrej Babiš využil sociálne siete a pozval nás do svojej krajiny. V rámci oficiálnej platformy Visit Czech Republic uverejnil video, ktoré sa stalo virálnym okamžite. 

Z Ledníc, pri poháre vína, pred zrekonštruovaným zámkom, hovorí o výhodách krajiny a o atraktívnom českom turizme, ktorý po koronakríze potrebuje vzpružiť. 

Čau, Slováci!

Česká slovenčina je pre Andreja Babiša veľmi typická. Práve ňou oznamuje, že Slováci môžu z návštevy českých miest čerpať len pozitíva.

Pivo je v Prahe o polku levnější, česká koruna tiež nie je taká silná, takže pre vás to bude výhodné,“ hovorí Babiš a dodáva, že nikdy nebol vhodnejší čas vidieť Karlov most či iné známe pamiatky bez ľudí. 

Českú republiku navštívi podľa jeho slov ročne 750-tisíc Slovákov, čo svedčí o dlhodobej a permanentnej obľúbenosti českých susedov. Najviac chodíme na Moravu. To je taká prirodzená hranica medzi Slovenskom a Českom, kde sa oba národy cítia tak trochu ako doma. 

Na Slovensku vo štvrtok pribudlo až 14 ľudí nakazených COVID-19. Klesol počet vyliečených

Česi chodia radi do Tatier, Slovensko sa im totiž najviac spája s prírodou a hornatou krajinou. Babiš však chce, aby sa prílev turistov do krajiny zvýšil. Praje si, aby ročne navštívilo Česko až milión Slovákov. Vo svojom videu vyzýva k vzájomnej finančnej pomoci a návštevám. 

Príďte k nám utrácať peniaze, potrebujeme vaše eurá,“ vyzýva žoviálne Andrej Babiš sledovateľov sociálnych sietí. Slovák, podnikateľ a od roku 2017 aj predseda vlády Českej republiky sa stal svojho času najbohatším mužom krajiny. Bývalý člen ŠtB a Komunistickej strany Česko-Slovenska (KSČS) má za sebou viaceré majetkové aj politické kauzy. 

Zdroj: youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK