Čečenský líder Kadyrov nariadil rozdať stovky eur pre schudobnených ženíchov

  • Čečenský líder Kadyrov nariadil finančnú pomoc pre schudobnených ženíchov
  • Rodina každého takéhoto ženícha dostane teraz po 50 000 rubľov (650 eur)
Kadyrov
TASR/AP/Musa Sadulayev
  • Čečenský líder Kadyrov nariadil finančnú pomoc pre schudobnených ženíchov
  • Rodina každého takéhoto ženícha dostane teraz po 50 000 rubľov (650 eur)

Čečenský líder Ramzan Kadyrov nariadil vydeliť financie na tradičný výkup neviest pre 207 ženíchov, ktorí pre epidémiu koronavírusu nemajú dostatok finančných prostriedkov.

S odvolaním sa na tlačovú správu duchovnej rady moslimov Čečenskej republiky o tom informovala agentúra RIA Novosti s tým, že peniaze na výkup neviest vyčlení nadácia Achmata Kadyrova, zavraždeného otca súčasného čečenského lídra.

Podľa vyhlásenia rady čečenských duchovných boli vo všetkých oblastiach Čečenska zostavené zoznamy mužov, ktorí sa chcú oženiť, ale majú finančné ťažkosti.

50 000 rubľov

Rodina každého takéhoto ženícha dostane teraz po 50 000 rubľov (650 eur), aby zabezpečila svadobný obrad podľa moslimských zvykov, jedným z ktorých je práve výkup nevesty.

Muftiovia pripomenuli, že v dôsledku reštrikcií zavedených pre pandémiu koronavírusu je okruh svadobčanov obmedzený len na najbližších príbuzných, pričom nevestu smú ísť do jej domu vyzdvihnúť len dve autá a nie celá kolóna, ako to býva zvykom.

Zákaz organizovať svadby podľa moslimských obyčají, ktorý v Čečensku platil od začiatku apríla, bol od 25. mája zrušený.

Podľa najnovších údajov bolo v Čečensku zaznamenaných celkovo 1365 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, z ktorej sa už zotavilo 993 ľudí, avšak ďalších 15 ich zomrelo.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech