Čech s igelitkou na Gerlachu pobúril Slovákov. Nohu si vyložil tam, kam nemal a svoj skutok neskôr oľutoval

  • Český turista si vyložil nohu na ikonický mosadzný kríž
  • Po vlne kritiky sa ospravedlnil a spomínaný krok ho mrzí
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Nekŕmte nás odpadom, TASR/Oliver Ondráš
  • Český turista si vyložil nohu na ikonický mosadzný kríž
  • Po vlne kritiky sa ospravedlnil a spomínaný krok ho mrzí

Z toho, že Česi na túru do Tatier zväčša zvolia nevhodnú obuv si už domáci robia žarty. Aktuálne sa ale sociálnymi sieťami šíri fotografia, ktorá Slovákov do značnej miery rozhorčila.

Už je neskoro..

Čech, ktorý sa vybral na túru na vrchol Gerlachovského štítu si žiaľ neuvedomil, akým štýlom zdokumentoval svoj výstup. Odfotil sa totiž s nohou vyloženou na mosadznom kríži, ktorý má symbolizovať aj pamiatku všetkým, ktorí v horách zahynuli. Mnohí tiež poukázali na to, že zneuctil hlavný symbol kresťanstva.

Záberom bez obuvi, palcom hore a igelitkou v ruke si pohneval mnoho ľudí a fotografia obletela veľkú časť Slovenska.

Neúcta voči kresťanským symbolom, voči všetkým, ktorí zahynuli v horách. Chlapcovi jednoznačne chýba pokora. Ale i pánovi fotografovi,“ napísala jedna zo Sloveniek na sociálnej sieti. Nakoľko si neskôr uvedomil, že spomínaný záber bol krokom vedľa, za svoj čin sa ospravedlnil.

Neuvedomil si, že sa blbo zachoval a ni to, že ten kríž je tam na pamiatku zahynuvších v Tatrách. Chcel len ukázať na nevhodnú obuv,“ podotýka jedna z používateliek sociálnej siete.

Aj napriek tomu, že svoje nevhodné správanie oľutoval, Slováci si servítku pred ústa nekladú. „Už je neskoro! Jeho blbá fotka obletela celé Slovensko. Je to nenormálne a nemorálne,“ uzatvára Slovenka.

V minulosti išlo o fotomontáž

Kríž na najvyššom vrchu Slovenska už si ale podobným scenárom prešiel. S tým rozdielom, že fotografiu z Gerlachovského štítu zverejnil poľský návštevník Maciej Nesterowicz.

Na jeho fotografii by nebolo nič neobvyklé, ak by z vrcholu nemával samotným krížom. Napriek tomu, že Maciej mával krížom s prílišnou ľahkosťou vzhľadom na hmotnosť kríža, v mnohých ľuďoch vyvolala táto fotografia napätie až dovtedy, kým sa pravosť tejto správy neoverila najhodnovernejšie ako sa dá, teda osobne,“ píše Tatry Portal. Tí následne dodali, že kríž je naďalej na svojom mieste a záber je len fotomontážou.

Zdroje: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Tatryportal.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie