Čech vyhral pápežovo Lamborghini, teraz ho nevie predať 

  • Ešte pred dvomi rokmi automobilka Lamborghini darovala pápežovi Františkovi exkluzívny, na mieru nadizajnovaný superšport Huracán
  • Pápež sa však na ňom nerozhodol jazdiť po talianskych diaľniciach, namiesto toho ho požehnal, podpísal a poslal do charitatívnej aukcie
wikimedia.org-Thesupermat
  • Ešte pred dvomi rokmi automobilka Lamborghini darovala pápežovi Františkovi exkluzívny, na mieru nadizajnovaný superšport Huracán
  • Pápež sa však na ňom nerozhodol jazdiť po talianskych diaľniciach, namiesto toho ho požehnal, podpísal a poslal do charitatívnej aukcie

V aukčnej sieni RM Sotheby’s sa tento unikátny model vydražil za viac ako 690-tisíc eur. Vtedy vozidlo putovalo do rúk španielskej požičovne áut.

Huracán sa však po čase opäť dostal do dražby, aby pomohol získať peniaze na dobrú vec. Cez portál Omaze.com sa Lamborghini dostalo do lotérie. Ktokoľvek mal možnosť si kúpiť žreb za cenu 10 amerických dolárov. Potom, ako bol vyhlásený výherca, prebehla slovenskými aj českými médiami správa o tom, že tento šport poputuje do rúk „obyčajného“ Čecha – Vladimíra.

Who else loves the gold striping on the Pope's Lambo?Pic credit – @lamborghini…….#lambo #huracan #speed…

Gepostet von Lambo Lapdog am Donnerstag, 11. Januar 2018

Podľa portálu Aktuálne.cz sa Čech, povolaním masér, vydal v septembri priamo do Vatikánu, kde si prevzal kľúče od vozidla. Následne bolo auto naložené na nákladné auto, prevezené a teraz má opäť čakať na ďalší predaj, nakoľko výherca na ňom jazdiť nechce.

Gepostet von Alexanders Prestige am Freitag, 17. November 2017

Mať takéto auto v garáži vie byť pre človeka s bežným príjmom skôr na obtiaž ako na úžitok. Už len servisná prehliadka Lamborghini vie urobiť vlastníkovi značný škrt cez rozpočet.

Súčasný majiteľ sa nedohodol na cene ani s českým impotérom značky. Teraz tak musí čakať zrejme až na záujem jedného zo svetových zberateľov.

„V obyčajnom Lamborghini by som sa hrozne rád zviezol, ale v pápežovom to nejde. Je jediné na svete, nemožno riskovať, že trafíte kamienok, odrie ho. Sú na ňom vatikánske farby, ktoré už nikto znovu neurobí,“ vysvetlil majiteľ Hospodárskym novinám .

Gepostet von PowerDrift am Montag, 14. Mai 2018

„Obyčajné“ Lamborghini Huracán je momentálne možné zakúpiť aj na slovenskom trhu. Cena tohto modelu sa pohybuje okolo 200-tisíc eur.

Čo sa týka bývalého pápežovho modelu, ide o Huracán RWD, ktorý poháňa benzínový motor 5,2 V10 . Auto zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a na 200 km/h za 10,1 sekundy. Od 100 km/h do nuly vozidlo brzdí na vzdialenosť 32,2 m. Huracan RWD váži 1389 kg, takže pomer hmotnosti k výkonu je 2,39 kg/hp. Maximálna rýchlosť je asi 320 km/h.

Gepostet von Wolfgang Karl Koepp am Mittwoch, 15. November 2017

Čo sa týka vzhľadu auta, ten je taktiež jedinečný. Farba laku sa v palete Lamborghini nazýva Bianco Monocerus. Pruhy a akcenty zase nesú žtú farbu s názvom Giallo Tiberino, vďaka čomu nesie aj exteriér auta „pápežské“ farby. Kolesá sú čierne a strieborné pravdepodobne iba preto, že vyzerajú dobre.

Keď pápež preberal auto, na kapote nechal aj svoj autogram. Interiér je ladený do jemných farieb. Sedadlá sú potiahnuté bielou kožou v odtieni Bianco Leda Sportivo, na ktorých svieti kontrastná žltá niť.

Zdroje: motor1.com, aktualne.cz, omaze.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech