Celá bakalárska práca Krištúfkovej je podľa Beblavého okopírovaná. Truban upozorňuje na jej strohý životopis

  • Poslankyňa Národnej rady SR Petra Krištúfková zo strany Sme rodina, okopírovala celú svoju bakalársku prácu
  • Vo svojom profile na sociálnej sieti na to upozornil ekonóm a bývalý predseda strany Spolu – občianska demokracia Miroslav Beblavý
truban beblavy kristufkova
TASR/Martin Baumann
  • Poslankyňa Národnej rady SR Petra Krištúfková zo strany Sme rodina, okopírovala celú svoju bakalársku prácu
  • Vo svojom profile na sociálnej sieti na to upozornil ekonóm a bývalý predseda strany Spolu – občianska demokracia Miroslav Beblavý

Bakalársku prácu s názvom Vybrané indikátory sociálnej dimenzie kvality života – rodina odovzdala poslankyňa minulý rok na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici. Jej bakalársku práca a celé vzdelanie označil za falošné, plagiátorské a nečestné.

Beblavý vo videu poukázal na konkrétne pasáže Krištúfkovej práce, ktoré sú okopírované z iných prác či článkov, a to bez uvedenia zdrojov, z ktorých čerpala.

„Pani poslankyňa v celej práci systematicky vykráda texty. Kopírovala ich takým štýlom, že ešte aj tie chyby prekopírovala. V Spojených štátoch amerických by ju za to vyhodili zo školy,“ priblížil Beblavý.

Krištúfková je plagiátorka – horšia ako Danko

⚠️ PETRA KRIŠTÚFKOVÁ JE PLAGIÁTORKA HORŠIA AKO ANDREJ DANKOPri písaní mojej novej knihy “Ja si to užívam, ja sa cítim dobre: Papalášizmus od Mečiara po Matoviča” som natrafil na jej bakalársku prácu a po hlbšom skúmaní som zistil, že ide o brutálny plagiát.Krištúfková musela kvôli stykom s Mariánom Kočnerom opustiť po 5 dňoch post splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny. Zostáva však nielen poslankyňou NR SR, ale aj podpredsedníčkou výboru pre sociálne veci a predsedníčkou dvoch komisíí ministerstva práce.Vo videu ukážem, prečo je pani Krištúfková horší plagiátor ako Andrej Danko ⬇️Ak chcete knihu držať v rukách medzi prvými, nechajte mi na tomto odkaze meno a email, hneď ako spustíme predpredaj, pošlem vám info: https://forms.gle/V1mm6vn9L3V7roZf8

Posted by Miroslav Beblavý on Tuesday, June 23, 2020

Tento jej podvod je podľa neho prúserom z viacerých hľadísk. Spomenul predovšetkým právne hľadisko, keďže ide o porušenie autorského zákona.

„Je to prúser aj z etického hľadiska, pretože je to brutálny a nechutný plagiát a je to prúser aj z toho hľadiska, kedy sa odohral, keďže jej práca bola odovzdaná v roku 2019. V tom čase už bola Krištúfková poslankyňou parlamentu, takže musela vedieť, že takéto veci sa nemôžu robiť a aj napriek tomu to spravila,“ ozrejmil.

Na záver si položil otázku, ako chceme od občanov Slovenskej republiky, aby dodržiavali zákony, keď vidia, ako poslanci NR SR a vysokopostavení politici beztrestne klamú a kradnú.

Michal Truban dáva do pozornosti životopis Krištúfkovej

Aj Michal Truban z Progresívneho Slovenska si posvietil na kvalifikáciu Krištúfkovej, na sociálnej sieti zverejnil jej strohý životopis a napísal: 

„Toto je kvalifikácia novej vládnej splnomocnenkyne pre podporu rodiny a sociálnu pomoc Petry Krištúfkovej. Aká je jej kvalifikácia?  V životopise si udáva Bc. Titul z pochybnej univerzity v Skalici, vodičský preukaz skupiny B a ovládanie internetu Explorer,“ konštatuje Truban.

„Táto pani dnes sedí na ministerstve vo vymyslenej trafike. V praxi to bude fungovať takto: Úradníci jej budú písať návrhy zákonov a ona ich bude nosiť do NR SR, aby sa tvárila, že niečo robí. Aj preto som vyzval koaličné strany, aby pani splnomocnenkyňu z funkcie vyprevadili,“ dodal.

Petra Krištúfková musela kvôli stykom s obžalovaným podnikateľom Marianom K. opustiť po piatich dňoch post splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny. Naďalej pôsobí ako poslankyňa NR SR, ale aj podpredsedníčka výboru NR SR pre sociálne veci. Je tiež predsedníčka komisie ministerstva práce na posudzovanie žiadostí o poskytnutie dotácie na podporu rozvoja sociálnej oblasti a rodovej rovnosti, no obsadzuje aj post predsedníčky komisie ministerstva práce na posudzovanie žiadostí o poskytnutie dotácie pre osoby v krízovej situácii.

Podľa Matoviča je na ministerstve pečená varená  

Zodpovednosť za agendu Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny nesie čisto nominant strany Sme rodina Milan Krajniak. V reakcii na odchod Petry Krištúfkovej z funkcie splnomocnenkyne vlády pre rodinu to na tlačovom brífingu uviedol premiér Igor Matovič.

„Podľa mojich informácií je pani Krištúfková pečená varená na ministerstve už od volieb, čiže vykonávala tú prácu bez toho, aby na to mala papier. Z tohto pohľadu by sa len možno pomenovala skutočnosť,“ uviedol Matovič.

Dodal, že rozhodnutie hnutia Sme rodina a Krištúfkovej rešpektuje. „Nebudem sa miešať do kompetencií ministra, ktorému chcem dôverovať a ktorému dôverujem,“ povedal.

„Funkcia, ktorá nie je honorovaná, nestojí mi za to, aby cez moju osobu útočili na vládu, ministra, naše hnutie a už vôbec nie na moje deti,“ povedala. Uviedla tiež, že tento inštitút bol zriadený pre to, aby pomáhal ľuďom a nie pre to, aby si našla „teplé miestečko“. Dodala, že tento status brala len ako pokračovanie svojej práce a činnosti.

Nebolo to jednoduché rozhodnutie, ale najpodstatné pre mňa je, že svedomie mám čisté.

Petra Krištúfková • Sme rodina: „Nebolo to jednoduché rozhodnutie, ale práca pre ľudí ostáva u mňa na prvom mieste.

Posted by Sme rodina on Sunday, June 21, 2020

Zdroje: Facebook/ Miroslav Beblavý, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK