Celé leto sa môžeš voziť v kabrio autobuse. V hlavnom meste ožíva jedinečná atrakcia

  • Neznášaš dusné a preplnené autobusy, do ktorých musíš v letných mesiacoch nastúpiť?
  • Dopravný podnik Bratislava si pre pripravil atrakciu, ktorú si bude chcieť vyskúšať každý
cabrio bus
FB/DPB, SITA/Marián Peiger
  • Neznášaš dusné a preplnené autobusy, do ktorých musíš v letných mesiacoch nastúpiť?
  • Dopravný podnik Bratislava si pre pripravil atrakciu, ktorú si bude chcieť vyskúšať každý

V Bratislave bude premávať každú nedeľu z Patrónky na Železnú studničku Cabrio bus. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec.

„DPB nasadí do premávky unikátny autobus bez strechy. Každú letnú nedeľu od 20. júna do 29. augusta posilní Cabrio bus linku 43 z Patrónky na Železnú studničku,“ uviedol hovorca. Jazda týmto špeciálnym vozidlom bude bezplatná, informuje agentúra SITA. 

zdroj: FB/DPB

Autobus bude premávať ako posilový spoj linky 43 po časti trasy Patrónka – Červený most – Partizánska lúka – Klepáč – Deviaty mlyn – Železná studnička a späť, a to každých 40 minút medzi 10:00 a 18:00.

zdroj: SITA/Marián Peiger

Cesta bude zadarmo

Na konečnej Železná studnička bude mať spoj 20 minútovú prestávku. Jedným z dôvodov dlhšej zastávky je, že počas jazdy sa v autobuse nemôže stáť, a tak DPB chce cestujúcim dopriať čas na vyfotografovanie s týmto špeciálnym vozidlom.

zdroj: SITA/Marián Peiger

„Bratislavský lesopark je počas horúcich letných dní ideálnym miestom na schladenie. Keďže sa vynovený Cabrio bus tešil úspechu najmä najmenších cestujúcich, zážitková jazda bude od nedele súčasťou letných prázdnin,“ skonštatoval predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský.

Cabrio bus bude vjazdiť podľa počasia. „Ak bude v deň výpravy dážď alebo nepriaznivé poveternostné podmienky, autobus nebude premávať. Pre informácie o výprave odporúčame cestujúcim sledovať zmeny a obmedzenia v doprave na webstránke DPB,“ vysvetlil Chlebovec a dodal, že vzhľadom na to, že sú v tomto vozidle miesta iba na sedenie, kapacita je obmedzená na 40 cestujúcich. Z bezpečnostných dôvodov nie je možné počas jazdy stáť.

zdroj: SITA/Marián Peiger

Dopravný podnik Bratislava tiež na sociálnej sieti informuje, že celá jazda autobusom bude  zadarmo. 

Autobus, ktorý zrekonštruovali dielenskí pracovníci DPB na cabrio verziu, premával v uliciach hlavného mesta už v minulosti, naposledy tento rok v rámci osláv MDD.  Cabrio Karosa dostala v roku 2012 názov Summer Bus.

Zdroje: SITA, FB/DPB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK