Celebrity ako mentori bojovníkov: Boj o 30 000 eur ponúkne šou, akú fanúšikovia ešte nezažili

Box-Marpo-vs-Skondric-RFA-7
RFA

Organizácia Real Fight Aréna prišla s jedinečným projektom EUROGOLD pyramída, v ktorej sa pobije 8 bojovníkov o kráľovskú výhru 30 000 eur. Víťaz bude musieť zvládnuť tri zápasy v jeden večer, počas ktorého si siahne až na dno svojich fyzických i psychických síl.

Priebeh, pravidlá a meno prvého účastníka

Pyramída bude súčasťou turnaja RFA 9, ktorý prebehne 22. apríla v Prievidzi. Projekt je postavený na podobnej báze, na akej fungovala legendárna K1. Celkového víťaza čaká veľmi náročná a tŕnistá cesta. Okrem toho, že sa bude musieť zvládnuť navážiť 80 kilogramov v deň galavečera, čakajú ho tri MMA zápasy behom pár hodín.

Prvým oznámeným účastníkom je špecialista na submisie Michal “Šaman” Dobiáš. Ten na poslednom turnaji RFA 8 postavil celú arénu na nohy, keď šokujúco uškrtil gilotínou olympijského zápasníka Istvána Veréba. Talentovaný slovenský bojovník ukončil všetky svoje výhry pred limitom, pričom 91 % ukončení má práve na submisiu.

O účasť v pyramíde sa okamžite po oznámení prejavil záujem Adam Dvořáček. Stále len 21-ročný reprezentant PriMMAt Gym Praha na galavečeri RFA 8 v Budapešti ani zďaleka neukázal všetko, čo v ňom je. Doposiaľ však okrem Michala Dobiáša nebol potvrdený žiadny ďalší účastník.

1mentorpost

Mentori aj z hip-hopovej scény

Novinkou, ktorú prinesie EUROGOLD pyramída organizácie RFA, sú mentori jednotlivých zápasníkov. Štyri známe tváre nielen z prostredia bojových športov budú mať za úlohu pomôcť svojim zverencom ovládnuť najväčšiu MMA pyramídu v jeden večer v Česku a na Slovensku.

Okrem toho však budú mať oveľa významnejšiu rolu, ktorá môže mať na celkový priebeh turnaja obrovský dopad. Každý z mentorov rozhodne o troch bojovníkoch, z ktorého musí byť jeden náhradníkom. Zvyšní dvaja budú nominovaní do hlavnej súťaži a ak počas turnaja nedôjde k ich odstúpeniu, náhradník odíde bez výhry.

Toto neľahké rozhodnutie urobia 4 známe osobnosti z prostredia bojových športov, ale aj mimo nich. Ktoré to budú, sa diváci dozvedia už čoskoro, no okrem postáv z MMA prostredia sa môžu fanúšikovia tešiť aj na osobnosti z hip-hopu či popu.

4mentorpost

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá