Celoživotné online vzdelávanie nie je len fráza. Slovenský startup v tom má jasno

Snímka obrazovky 2020-12-01 o 16.26.24
Learn2Code

Zaujímavých ponúk na programátorov, dátových analytikov, dizajnérov, strihačov videí, ale aj odborníkov na marketing, branding či Google AdWords na pracovných portáloch pribúda. Okrem toho si tiež firmy hľadajú nových ľudí do tímu aj cez sociálne siete, pričom sami uvádzajú, že tých skutočných expertov je na trhu málo a nemajú z čoho vyberať. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme širokú ponuku kurzov z dielne úspešného startupu, ktoré by si určite mal prečítať každý. Je totiž z čoho vyberať.

Práve chalani z Learn2Code už niekoľko rokov fungujú na našej scéne a neustále zvyšujú portfólio jednotlivých online kurzov. Spolupracujú s profesionálnymi lektormi, ktorí už majú za sebou úspešné projekty a teda majú relevantné skúsenosti. Platforma okrem iného ponúka nekonečne veľa hodín video tutoriálov (takmer 700 hodín) a so svojimi „absolventmi“ zostávajú v kontakte aj po kurze. Svedčia o tom ich úspešné príbehy, ktoré majú na svojom blogu alebo YouTube kanáli.

„Naše portfólio neustále rozširujeme, keďže sledujeme trendy na IT scéne, ale nielen tam. Všeobecne firmy priam prahnú po programátoroch, dizajnéroch, marketéroch a všeobecne ľuďoch, ktorí si dokážu v digitále urobiť čokoľvek. A my takýchto ľudí vychovávame, snažíme sa prispôsobiť kurzy dopytu od zamestnávateľov a vieme, čo je aktuálne ´in´,“ vysvetľuje na začiatok jeden zo šéfov Learn2Code Radovan Debnár. Podľa neho mnoho ľudí ani len netuší, čo im online ponúka, aké možnosti vďaka nemu majú, o slobode nehovoriac.

Medzi najobľúbenejšie kurzy patrí HTML a CSS, programovanie v JavaScripte a Pythone, Facebook a Instagram marketing, ale aj Excel kurzy. Vybrať si z viac ako 130 kurzov na stránke nemusí byť jednoduché a ich ponuka neustále rastie. Pre tých, ktorí sú naozaj začiatočníci, odporúča šéf slovenského startupu, aby si vyskúšali všetko a zistili, čo ich baví. „Pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť čo najviac, je napríklad ideálna naša ponuka neobmedzeného prístupu do všetkých aktuálnych, ale aj pripravovaných online kurzov. Výhodou je, že tento prístup im už zostane navždy, nie je totiž časovo obmedzený, a tak majú neobmedzený čas na to, aby aj oni zistili, ktorému smeru sa chcú venovať. Vyskúšať si môžu úplne všetko,“ vymenúva ďalej Debnár.

Novinky, ktoré reflektujú dopyt zamestnávateľov 

Medzi novinkami nájdete napríklad kurzy zamerané na úpravu fotiek v profesionálnom softvéri Affinity Photo, písanie automatických testov v modernom testovacom nástroji Cypress, ovládanie modelovacieho nástroja Blender, programovanie v programovacom jazyku C#,  tvorbu vlastného loga alebo plagátu v Adobe Illustrator, ovládanie nástrojov na animáciu postáv v After Effects.

Na svoje si prídu aj tí, ktorí sa snažia presadiť v HR. Pre nich môže byť zaujímavý kurz HR pre IT recruiterov, v ktorom sa dozvedia, ako nájsť, zaujať a odprezentovať projekt pre potenciálnych kandidátov. Zďaleka sme však nespomenuli všetko, čo tu na vás čaká.

Kurzy pre programátorov

Dominantnou súčasťou kurzov je ponuka pre programátorov – rovnako od začiatočníkov až po pokročilých. Nájdete tu obľúbený Webrebel, ktorý je orientovaný na kurz webdesignu, vytváranie vlastných e-shopov, sociálnych sietí v jazyku PHP. Naučíte sa objektovo programovať a pracovať s PHP frameworkom Laravel či základy programovania a OOP. Okrem toho nechýba ponuka na vytvorenie si vlastnej hry v JavaScripte, vyskúšate si, aké je to pracovať s najpoužívanejšími SQL databázami MySQL a SQLite, programovať v Pythone, vlastné pluginy zas vo WordPresse a iOS aplikácie v jazyku Swift. Naučiť sa od základov pracovať s terminálom v Linuxe aj vtedy, ak ste ho nikdy predtým nevideli či nakonfigurovať a spravovať si svoj vlastný virtuálny server, môžete tiež.

Stovky videí a materiály na stiahnutie

A ako to celé funguje? Záujemca sa po úspešnej registrácii prihlási na kurz, ktorý si vyberie a z pohodlia svojho domova študuje tak, ako mu to vyhovuje. Keďže všetky kurzy sú rozdelené na jednotlivé kategórie Programovanie, Dizajn, Foto a video, Marketing, Office, rýchlo sa zorientujeme v širokej ponuke online kurzov. Výhodou je prístup nielen už k spomínaným videám, ale taktiež k rôznym materiálom na stiahnutie. Nechýbajú domáce úlohy – zadania a ako inak aj diskusné fórum, kde sa môže každý spýtať, čo potrebuje. Experti z radov lektorov radi odpovedia na všetko.

A tak sa môžete cez online kurzy zo začiatočníka postupne prepracovať až k pokročilému užívateľovi jednotlivých kurzov. „Ľudia sa nás často pýtajú, či sa môžu prihlásiť, aj keď nemajú skúsenosti či už s programovaním, dizajnom, strihaním, marketingom a ostatnými témami, ktoré ponúkame. Naša platforma je nastavená pre všetkých. Uvedomujeme si, že veľa mladých ľudí by aj chcela začať a nemá kde. Kurzy sú preto rozdelené tak, že od začiatočníka sa dostane až k pokročilému odborníkovi v tej-ktorej oblasti,“ hovorí Debnár.

Celoživotný prístup ku kurzom za polovicu

Learn2Code aktuálne ponúka tri možnosti predplatného online kurzov a to kvartálne predplatné na tri mesiace, ročné predplatné a predplatné navždy. „Práve v týchto dňoch sme však spustili zaujímavý projekt. Súvisí to zároveň so súčasnou situáciou, veď každé euro nazvyš sa dnes zíde. A tak sme sa rozhodli ponúknuť celoživotné predplatné online kurzov Learn2Code za polovičnú cenu. Aj týmto krokom chceme pomôcť ľuďom, aby sa dostali ku kvalitnému vzdelávaniu a zároveň si potom dokázali nájsť prácu, ktorá bude mať pre nich zmysel,“ uvádza Radovan Debnár a verí, že aj týmto krokom bude digitálne vzdelávanie pre mnohých ešte dostupnejšie. Časovo neobmedzený prístup za polovicu je možné objednať do 6. decembra na tejto stránke.

Platforma však ponúka aj niekoľko kurzov zdarma. Priučiť sa tak môžete napríklad základom programovania v Java, urobiť si vlastnú hru v JavaScripte, nadizajnovať si tričko vo Photoshope, preveriť si svoje znalosti z Excelu alebo Wordu a pozrieť sa na to, ako funguje programovanie v Arduino.

Learn2Code myslí aj na deti, ktoré by mali začať s technológiami pracovať čo najskôr. Jednoduché online kurzy pre tých najmenších môžu byť vynikajúcim odrazovým mostíkom k tomu, aby sa dostalo napríklad na prestížnu školu a neskôr pracovalo na zaujímavých projektoch.

Aj pri registrácii na online kurzy platí, že v prípade nespokojnosti garantuje Learn2Code do 14 dní vrátenie peňazí. Na webe však nájdete vynikajúce referencie a spätnú väzbu, hodnotenie kurzov dosahuje 4,6 z 5 bodov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK