Centrum Bratislavy je upchaté, dopravu blokujú súkromní autobusári. Protest neohlásili

  • Autobusy protestne zablokovali centrum Bratislavy
  • Polícia vyzýva vodičov, aby sa úseku vyhli
242383260_1270907509998443_1247929130691789182_n
Ilustračný obrázok, TASR/Martin Baumann, Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj
  • Autobusy protestne zablokovali centrum Bratislavy
  • Polícia vyzýva vodičov, aby sa úseku vyhli

Viacero autobusov zablokovalo v utorok cestu pred Úradom vlády SR v okolí Námestia slobody v Bratislave. Dopravu na mieste riadi polícia. Komplikuje to aj premávku mestských hromadných autobusov. Podľa informácií TASR by sa mali presunúť pred parlament.

Úseku sa radšej vyhni

Polícia podľa Zelenej vlny vyzýva vodičov, aby sa tomuto úseku vyhli. Dopravný podnik Bratislava informuje, že na Námestí slobody je prerušená premávka linky 203.

V smere jazdy na Búdkovú premáva linka 203 zo Žilinskej doľava cez Námestie slobody – Hodžovo námestie a od Hodžovho námestia sa napája na svoju trasu. V smere jazdy na Kolibu jazdí odklonom cez Kollárovo námestie – Radlinského – Imricha Karvaša – Námestie slobody a od Žilinskej už jazdí svojou trasou.

Za protestom je Únia súkromných autobusových dopravcov, pričom organizácia protest neohlásila. Na proteste sú aj zástupcovia mimoparlamentnej strany ŽIVOT-NS, podľa informácií priamo od nich autobusári chcú poukázať na to, že sektor súkromnej autodopravy nedostal adekvátne kompenzácie za straty počas lockdownu.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK