Ceny ubytovania v Bratislave vzrástli takmer trojnásobne, môže za to jedna vec

  • Väčšina hotelov sú počas MS v hokeji už takmer vypredané
  • Aj napriek zvýšeným cenám majú ľudia o ubytovanie stále záujem
  • Ceny vzrástli aj v rámci Airbnb
MS 2018 TASR
TASR
  • Väčšina hotelov sú počas MS v hokeji už takmer vypredané
  • Aj napriek zvýšeným cenám majú ľudia o ubytovanie stále záujem
  • Ceny vzrástli aj v rámci Airbnb

Majstrovstvá sveta v hokeji sa budú na Slovensku konať už po druhýkrát. Naposledy tomu tak bolo v roku 2011, kedy zápasy rovnako ako teraz organizátori rozdelili do dvoch miest Bratislavy a Košíc. Okrem turistov, športových nadšencov a fanúšikov, so sebou však prinesú aj zvýšenie cien ubytovania.

V metropole Slovenska si dnes zarezervuješ najlacnejší nocľah iba za 12 eur v hosteli Brickyard na Šancovej. „Ceny sa počas Majstrovstiev sveta v hokeji zvýšili. Momentálne máme na toto obdobie už celkom vypredané,“ povedali nám na recepcii hostela.

Ak by si chcel rezervovať izbu počas hokejového šampionátu, a to napríklad 10. mája, najlacnejšiu zoženieš za 31 eur na jednu noc, čo je 2,5-krát viac. Takmer úplne vypredané sú ako hotely, tak aj hostely či penzióny. Aj hostel Freddie next to Mercury siaha až na vrchol svojej kapacity.

„Pokiaľ viem, boli sme už vypredaní. Ak sa aj niečo našlo, pravdepodobne, iba vďaka tomu, že sa niekto odhlásil. Aj napriek vyšším cenám rezervácie neklesajú, ľudia si stále objednávajú izby,“ potvrdil hostel. Bežne sa tu ceny za noc pohybujú okolo 40 eur, no v máji sa neubytuješ za menej ako 90 eur.

V trojhviezdičkovom hoteli blízko centra nájdeš v marci ubytovane za priemerne 50 eur. Od 10. mája však portál Booking.com ponúka najlacnejší trojhviezdičkový hotel v centre za 130 eur za dvôjlôžkovú izbu.

„Ceny sme navyšovali aj my. Sú približne jedenkrát vyššie ako zvyčajne. V bežných dňoch si za ubytovania pýtame cez 40 eur za noc, počas Majstrovstiev to bude okolo 90 eur. O izby majú ľudia záujem stále, Česi a Rakúšania to majú blízko, takže tí u nás ubytovanie nehľadajú, ale určite tu bude veľa Švajčiarov, Lotyšov, Rusov či Švédov,“ objasnilo vedenie hotelu Film Hotel.

Na trochu väčší luxus štvorhviezdičkových hotelov V Bratislave by si počas mája asi väčšina Slovákov musela nejaký ten čas šetriť. Cena za jedinú noc sa bezmála pohybuje okolo 300 eur.

Podobne to vyzerá aj na stránke populárneho Airbnb. V marci nie je problém nájsť slušný nocľah za 29 eur, no ako sa blížime k dátumu MS v hokeji, všetko sa mení. Rezervácie pod 40 eur by si hľadal iba ťažko a celkový priemer sa šplhá až ku 100 eurám.

Pokiaľ sa počas tohto obdobia chystáš do Bratislavy, priprav sa, že ťa tento výlet v niektorých prípadoch môže vyjsť drahšie než dovolenka pri mori. Ak sa ti teda ešte vôbec podarí, nájsť niečo voľné, keďže ponúk stále ubúda.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK