Česi vyvinuli XTND Board s umelou iteligenciou, za ktorým sa idú ľudia potrhať

  • Češi vyvinuli XTND Board, elektro skateboard, ktorý je vynimočný v každom smere. Na jedno nabitie prejde 20 km a na Kickstarteri už stihol vyzbierať rekordných 137-tisíc dolárov.
skiii
XTND-presskit
  • Češi vyvinuli XTND Board, elektro skateboard, ktorý je vynimočný v každom smere. Na jedno nabitie prejde 20 km a na Kickstarteri už stihol vyzbierať rekordných 137-tisíc dolárov.

„Život je príliš krátky, aby si denne trávil hodiny v zápachach.“ To je heslo tímu stojaceho za skateboardom XTND, ktorým chcú pomôcť odlahčiť zlé dopravné podmienky v mestách.

Rozhodli sa preto od základov prepracovať koncept elektro skateboardov, aby sa dochádzanie v meste konečne stalo efektívnym a zábavným. XTND nie je len najľahším elektro boardom, ale zároveň aj tým najrýchlejšou na trhu. Ide pritom o prvú dosku na svete s dokonale prepracovanou umelou inteligenciou.

zdroj:XTND-presskit

Tento futuristický skteboard posúva prepravu v preplnených mestách na úplne inú úroveň. Aj keď si v jazde na skateboarde úplným začiatočníkom, vôbec to nevadí. Doska ťa sama naučí na nej jazdiť a dokonca dá pozor aj na tvoju bezpečnosť. Ak napríklad zaujmeš nesprávny postoj, XTND sa ani nepohne.

 

Samovzdelávací dopravný prostriedok

XTND je navyše špeciálnym aj v zhromažďovaní dát. Zhromaždené údaje od užívateľa následne využíva na zlepšovanie celkového výkonu a efektivity. Navyše, každá doska prispieva k vytvoreniu kolektívnej databanky, aby sa boardy dokázali učiť jeden od druhého.

Čo sa týka bezpečnosti tá je dotiahnutá do detailov. Keď z dosky zoskočíš ihneď začne brzdiť a automaticky sa zastaví, aby sa nedostala do premávky.

zdroj:XTND-presskit

Zlodeji sa nepovozia

Bezpečnostné funkcie tohto boardu znemožňujú neoprávneným ľuďom akokoľvek sa na elektro skateboarde pohybovať. Môžeš ho totižto jednoducho a rýchlo zablokovať pomocou aplikácie, ak sa bez tvojho vedomia začne s doskou manipulavať. Následné trackovanie pomocou GPS ti prezradí, kde sa tvoj skateboard práve nachádza. Táto appka ti taktiež prezradí aj to, či doska potrebuje akúkoľvek údržbu alebo vymeniť kolieska.

zdroj:kickstarter.com

Diaľkový ovládač a bezdrôtové nabíajanie

K výbave XTND patrí aj diaľkový ovládač, s ktorým si nastavíš rýchlosť, akú preferuješ. Spätnú väzbu dostaneš v podobe LED indikátora a vibrácií. Jednou z vecí, ktorú XTNB boardu naozaj kvitujem je bezdrôtové nabíjanie. Jednoduchšie to už totiž ani nemohlo byť, stačí len priložiť ovládač na logo a do boardu prúdi energia. Ovládač pritom nemá šancu samovoľne sa z dosky uvoľniť, nakoľko ovládač drží magneticky.

 

zdroj:kickstarter.com

Tím vývojárov stojacich za XTND boardom dbal na to, aby bol každý centimeter elektro boardu čo najefektívnejším. Aj preto sú v ňom zabudované motory s regeneratívnym brzdením. To znamená, že aj počas toho, ako brzdíš, sa ti board nabíja.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech