Česká dedinka láka turistov na magickú atmosféru a svet rozprávok. Navštíviť ju môžeš aj ty

  • Preniesť sa do rozprávkového sveta a zažiť návrat do detských čias už nie je nemožné. Rozprávková dedinka Podlesíčko, ktorá vyrástla u našich českých susedov, ponúka nevšedný zážitok pre celú rodinu.
506_456949461015190_355134560_n
facebook.com / Hotel Podlesí a Pohádková vesnička
  • Preniesť sa do rozprávkového sveta a zažiť návrat do detských čias už nie je nemožné. Rozprávková dedinka Podlesíčko, ktorá vyrástla u našich českých susedov, ponúka nevšedný zážitok pre celú rodinu.

Táto čarovná dedinka sa nachádza v rekreačnej oblasti Ždiarskych vrchov, ktoré sú súčasťou Českomoravskej vrchoviny. Zaraďuje sa medzi ekologicky najčistejšie oblasti krajiny ako takej a návštevníkom ponúka okrem iného ubytovanie v domčekoch ladených do štýlu obydlí známych rozprávkových postavičiek, trpaslíkov, škriatkov a ďalších bytostí, ktoré sa do povedomia dostali (nielen) prostredníctvom Večerníčkov.

Ubytovanie samozrejme nie je povinnosťou. Avšak len vtedy, pokiaľ vám postačí zúčastniť sa vonkajších prehliadok areálu, ktoré si môžete zvoliť buď bez programu alebo potom s komentovaním a tematickým programom cez víkendy a vo vybrané dni. V rámci programu bude o vás zaujímavo postarané – stretnete sa s rôznymi rozprávkovými bytosťami, zažijete karneval, zúčastníte sa tvorivej dielne alebo divadelného či bábkového predstavenia.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: facebook.com
zdroj: facebook.com / Hotel Podlesí a Pohádková vesnička

Pokiaľ by ste však chceli nakuknúť aj do interiéru jednotlivých chalúpok, musíte sa ubytovať. Každý domček je určený maximálne pre 4 osoby a je mu pridelené vlastné rozprávkové meno. Tak sa môžete dostať napríklad do obydlia Snehulienky, Rákosníčka, Červenej čiapočky a ďalších. A hoci je každý domček zariadený dosť autenticky, nemusíte sa báť, že by ste prišli o svoj komfort. Za jednu noc zaplatíte od 120 eur, pričom minimálna dĺžka vášho pobytu by mala trvať 2 noci.

Ku každej chalúpke prislúcha malá terasa alebo predzáhradka. Pobytový balíček zahŕňa aj raňajky vo forme švédskych stolov a večeru podľa ponuky hotela Podlesí, ktorý sa nachádza v neďalekom rezorte a ponúka aj vstup do novo zrekonštruovaného športovo-rekreačného centra.

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek variant, jedno je isté. Ocitnete sa v čarovnom rozprávkovom svete, ktorý vám aspoň na chvíľu umožní odpútať sa od všednej reality.

zdroj: pohadkova-vesnicka.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech