Česká firma si vzala do parády bratislavský Prezidentský palác. Verejné priestory mení na nepoznanie

  • Veľké kvetináče sú vyrobené zo sklolaminátu
  • Materiál dokáže odolávať náročnému zaťaženiu a prírodným vplyvom, ako je dážď, sneh alebo slnečné žiarenie
MixCollage-13-Mar-2024-03-30-PM-2135
Pots.cz
  • Veľké kvetináče sú vyrobené zo sklolaminátu
  • Materiál dokáže odolávať náročnému zaťaženiu a prírodným vplyvom, ako je dážď, sneh alebo slnečné žiarenie

Česká spoločnosť POTS s.r.o. dokazuje, že výrobou veľkoobjemových kvetináčov je možné dosiahnuť premeny verejného priestoru, interiéru aj exteriéru. Napriek tomu, že premena verejného priestranstva kvetináčmi môže znieť ako klišé, ak si už videl podobný objekt v rukách skúseného dizajnéra, vieš, že dokáže divy.

 Za dobu svojej pôsobnosti, od roku 2006, získala pevnú pozíciu na trhu a spolupracuje s radom skúsených dizajnérov a architektov. Realizáciu firmy POTS s.r.o. nájdete v Českej republike, Slovensku, Rakúsku, Nemecku a Maďarsku. 

Počet realizácií v súčasnej dobe presahuje 1 000. K najznámejším realizáciám na Slovensku patrí určite Prezidentský palác, kde boli umiestnené valce s priemerom až 2 metre s výsadbou vysokých stromov a bohatých podrastov, ale aj vonkajší priestor Slovenského národného divadla ožil umiestnením kvetináčov firmy POTS s.r.o.

Za zmienku stojí aj bratislavské Business Center Galvaniho, kde boli umiestnené nádoby bez dna, aby vyrastené stromy mohli koreniť do podložia. Ďalším miestom premeny sú priestory Východoslovenskej galérie v Košiciach, alebo bytový dom BLOKK v Bratislave. Je poznať, že slovenské mestá prechádzajú modernou kultiváciou verejného priestoru v spolupráci s architektmi.

Veľké kvetináče sú vyrobené zo sklolaminátu, ktorý dokáže odolávať náročnému zaťaženiu a prírodným vplyvom, ako je dážď, sneh alebo slnečné žiarenie. Tieto vlastnosti sú kľúčové predovšetkým při vonkajších inštaláciách a veľmi zásadný parameter pri výbere kvetináčov do exteriéru. Dlhoročná udržateľnosť kvetináčov je pre zákazníka rozhodujúca.

Kvetináče s mnohými výhodami

Štandardná záruka je 5 rokov, ale životnosť kvetináčov sa počíta na desiatky rokov. Už pri prvých realizáciách bola vyžadovaná mobilita nádob. S integrovanými kolieskami môže zákazník na zmeny v priestore flexibilne reagovať. Mestá a obce riešia verejný priestor predovšetkým na námestiach, zasieťovaných plochách a pred spoločenskými budovami. Kvetináče je možné presunúť podľa účelu organizovaných akcií, alebo v rámci potreby.

Pots.cz
zdroj: Pots.cz

Mobilita kvetináčov uľahčuje pohyb aj na rozľahlých terasách a v interiéroch hotelov. Ďalšou možnosťou zaisťujúcou mobilitu sú výškovo nastaviteľné nožičky. Veľké kvetináče vo verejnom priestore predovšetkým udávajú vizuálny vzhľad konkrétneho miesta. Veľkoobjemové nádoby ponúkajú možnosť výsadby nielen veľkých kríkov, ale aj urastených stromov.

Táto skutočnosť má v mestských častiach pozitívny vplyv na kvalitu vzduchu a okolitej teploty. To samozrejme platí pre teplé letné mesiace. Pre mestá sa veľké kvetináče stávajú dominantou a exkluzívnym doplnkom ladiacim s okolitou architektúrou.

Firma POTS s. r. o. ponúka kvalitný český produkt, dlhoročné skúsenosti, poradenstvo a zákaznícky servis. Transparentnosť a úprimnosť v obchodných rokovaniach. Spoľahlivosť a dôveryhodnosť v oblasti dodávok a termínov. Ale predovšetkým referencie od zákazníkov, dokončené realizácie po celej Českej republike, Slovensku a ďalších európskych krajinách.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá