Česká IKEA už ponúka online nákup aj s doručením

  • Online objednávky a dodanie až domov je v Českej republike konečne realitou. Slováci si budú musieť počkať do marca 2017.
ikeacover
  • Online objednávky a dodanie až domov je v Českej republike konečne realitou. Slováci si budú musieť počkať do marca 2017.

Vyhý­baš sa pre­pl­ne­ným obchod­ným domom a rad­šej si v pokoji nakú­piš online? Už od marca budú­ceho roka si takto budeš môcť objed­nať aj náby­tok, bez toho, aby si musel vystr­čiť päty z domu. IKEA je na Slo­ven­sku veľmi obľú­bená a tento ťah sa na našom trhu jed­no­značne oplatí. Tržby tu stúpli o desa­tinu na 97,6 mili­óna eur. Zvy­šu­jeme tu prie­mer, lebo glo­bálne tržby stúpli na 34,2 miliardy eur, čo je o 7,1% menej .

IKEA  priíde so svo­jim e-sho­pom aj k nám, avšak predbehla nás Česká republika.

ik2

zdroj titulnej fotografie:mentalfloss.com

IKEA v Českej republike zaviedla dlho očakávaný online objednávkový systém. Nie len, že si zákazníci budú môcť cez e-shop všetok tovar objednať, ale môžu si ho za poplatok nechať doručiť priamo domov. IKEA túto novú službu nejaký čas testovala, aby mohla vychytať všetky „muchy“. Tovar sa síce dal objednať online, no vyzdvihnúť si ho zákazníci museli na kamennej  predajni. Pri tejto službe je výhodu aj to, že tovar je možné až do 365 dní vrátiť bez udania dôvodu.

ika

zdroj fotografie:ikea.com

Cez internet už môžu nakupovať tovar z ponuky IKEA zákazníci v Dánsku, Fínsku, Francúzsku, Kanade, Nemecku, Rakúsku, Švédsku, Švajčiarsku, USA a Veľkej Británii. V krajinách, kde e-shopy fungujú, sa predaj cez web podieľa viac ako desatinou na tržbách reťazca. Je preto veľká škoda, že IKEA zavádza e-commerce na Slovensku až tak neskoro. Tým, že momentálne sa u nás nachádza len jedna predajne v Bratislave, zákazníkom z iných kútov Slovenska by to mohlo nákupný proces výrazne zjednodušiť. IKEA sa do tohto celého priveľmi nehrnie aj kvôli tomu, že jej aktívny zákazníci vyhovujú. Tí si pre tovar sami prídu, prejdú si celú predajňu, nakúpia aj to, čo nepotrebovali a celé to zakončia mäsovými guličkami.

ikaa

zdroj fotografie:aswedishfruitsalad.blogspot.com

IKEA však predstavila aj ďalšiu novinku, vďaka ktorej sa jednoducho zbavíš nepotrebného nábytku. Ak sa ti doma nahromadil starý nábytok z predajni IKEA a nechce sa ti uverejnovať inzeráty na jeho predaj, službu Druhý život nábytku zrejme využiješ. IKEA najnovšie začína takýto nábytok od svojich zákazníkov odkupovať za zlomkovú cenu. Nedostaneš však zaň peniaze na ruku, ale  body na IKEA kartu, ktoré môžeš využiť pri tvojom ďalšom nákupe.

zdroj:ikea.com  zdroj titulnej fotografie:managerexpress.ro/civicartsproject.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech