Česká polícia obohatila svoj vozový park o kúsky, za ktoré by sa nehanbili ani v Dubai

  • Pomáhať a chrániť bude určite príjemnejšie na BMW i8 ako na Dacii Duster.
cr
facebook.com/pg/BMW.Ceska.Republika
  • Pomáhať a chrániť bude určite príjemnejšie na BMW i8 ako na Dacii Duster.

Česká Polícia rozširuje svoj vozový park, nie však o autá, na ktoré sú zvyknutí bežní smrteľníci. Už pred časom sa ich zbierka áut obohatila o niekoľko motocyklov a požičaných BMW i3 pre hliadky štátnej aj mestskej polície. Dnes však majú k dispozícii aj hybridný športiak BMW i8 pre potreby diaľničnej polície, ktorý nasadia na dobre známi diaľničný tankodrom D1.

Naši susedia tak budú patriť k prvým na svete, ktorí majú k dispozícii toto nadštandardné vozidlo. Momentálne ho využívajú v mestách ako je Sydney, Dubaj a Los Angeles. Dá sa povedať, že ide o najdrahšie auto, ktoré kedy mala cestná polícia vo svojich garážiach. Cena BMW i8 sa pohybuje na úrovni 150-tisíc eur.

 

V elektrickom režime s dojazdom 37 kilometrov, môže ísť BMW rýchlosťou 120 km/h a v hybridnom režime to vytiahne na 250 km/h. Toto auto má vo výbave aj doplnky ako sú laserové svetlá, pričom ho poháňa zážihový 1,5 litrový trojvalec. Ten má na starosti roztáčanie kolies zadnej nápravy, točivý moment na tie predné zase posiela elektromotor.

Celkový výkon hnacej sústavy predstavuje 266kW/362 kW. Vozidlo má pohotovostnú hmotnosť len 1485 kg. Vďaka tomu je schopné z pokoja na 100 km/h zrýchliť za 4,4 sekundy. V kombinovanom európskom cykle meranie spotreby vykazuje len 2,1 l / 100 km s nabitou batériou. To zodpovedá produkcii 49 gramov CO2 na jeden kilometer.

Nemusíme sa však znepokojovať, že policajti odvedľa majú nejakým zázrakom budget ako milionári. Tento kúsok si zapožičali od spoločnosti BMW Group Česká republika. Na 6 mesiacov alebo do najazdenia 20-tisíc kilometrov si tak pár vyvolených bude môcť užiť komfort tej najvyššej ligy. BMW i8 na cestách určite neprehliadneš, má charakteristický dizajn a súčasťou výbavy sú aj majáky.

zdroj:policie.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK