Česká republika: LIDL ešte tento rok spustí svoj vlastný e-shop

  • Online nákupy sú v dešnej dobe samozrejmosťou. Preto sa veľké obchodné reťazce snažia takéto služby poskytovať aj na potravinový tovar. Po vzore Tesca sa v Českej republike rozhodol ešte tento rok spustiť e-hop Lidl. Bude ho následovať aj Kafuland alebo Penny market? Pravdepodobne je to len otázka času.
58a4550501fe58c4018b4784-1076png
cleveland.com
  • Online nákupy sú v dešnej dobe samozrejmosťou. Preto sa veľké obchodné reťazce snažia takéto služby poskytovať aj na potravinový tovar. Po vzore Tesca sa v Českej republike rozhodol ešte tento rok spustiť e-hop Lidl. Bude ho následovať aj Kafuland alebo Penny market? Pravdepodobne je to len otázka času.

Nkup potravín sa predajcovia rok čo rok snažia zjednodušiť a zákazníkom spríjemniť. Či už sú to rôzne samoobslužné pokladne alebo skenery bez potreby vykladania tovaru na pokladničný pás. Ďalším krokom vo svete už úplne bežnou záležitosťou, je online nakupovanie nielen potravín, ale spotrebného tovaru všeobecne. V tomto nie je výnimkou ani Slovenská republika a ani naši susedia, Česi, kde možnosť online nákupu potravín z veľkých supermarketov poskytuje zatiaľ len Tesco, a to už od roku 2012.

To sa má zmeniť ešte tento rok, nakoľko do konkurenčného boja v online predaji v Českej republike plánuje podľa informácií Hospodářských novin vstúpiť nemecký Lidl, jeden z najziskovejších diskontných reťazcov v Čechách, ktorý ponúka okrem potravín aj rozličný spotrebný tovar.

 

Lidl e-shop je už dlhšiu dobu dostupný v Nemecku a Rakúsku

zdroj foto: lidl.de

Podľa vyjadrení hovorkyne spoločnosti Lidl Českej republiky Zuzany Holé bude online nákup k dispozícií okamžite po spustení na celom území Českej republiky a dostupný bude rovnaký sortiment, ako je možné nájsť v kamenných predajniach. Jedinou výnimkou budú čerstvé potraviny. Bližšie informácie zatiaľ nie sú dostupné, avšak ako sa nechala počuť Zuzana Holá:

„Můžeme potvrdit, že start plánujeme ještě v průběhu tohoto roku. Přesný termín v předstihu upřesníme a zveřejníme,“ (Hospodářske noviny)

__________________________

Priamou konkurenciou pre Tesco a Lidl je bez pochýb nemecký Kaufland, ktorý o spustení online predaja zatiaľ len uvažuje. Podľa vyjadrení hovorkyne spoločnosti Kaufland Českej republiky Renaty Maierl:

„O spuštění e-shopu uvažujeme. V současné době testujeme e-shop u naší mateřské společnosti v Německu, kde mají zákazníci možnost objednávat zboží zatím ve vybraných městech. Časový horizont bohužel zatím nelze stanovit,“ (Hospodářske noviny)

zdroj foto: twitter.com

Okrem iného je v Nemecku dostupný online predaj aj v rámci obchodov Penny Market, ktorý má svoje kamenné predajne aj v Českej republike a prípadnému spusteniu online predaja sa v týchto končinách nebráni, čo potvrdzujú aj slová Marca Sandnera, hovorcu materskej skupiny REWE:

„Situaci na on-line trzích v České republice samozřejmě sledujeme a vnímáme ji jako potenciální možnost k dalšímu rozvoji,“ (czechcrunch)

Je tak len otázkou času, kedy sa možnosti online nákupov od veľkých supermarketov dočkáme aj u nás.

zdroj: byznys.ihned.czczechcrunch.czchip.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech