Česko-slovenský startup získava miliónovú investíciu. Dokonale vyplnil dieru na trhu

  • HR trh sa mení pred očami firiem
  • Reaguje na to Sloneek, ktorý získava 1 milión eur na expanziu do Európy
Sloneek
Sloneek
  • HR trh sa mení pred očami firiem
  • Reaguje na to Sloneek, ktorý získava 1 milión eur na expanziu do Európy

Potreby súčasného HR trhu sú v mnohom odlišné, než to bolo pred niekoľkými rokmi. A práve na to reaguje firma Sloneek. Tento cloudový personálny systém pre malé a stredné firmy teraz navyše uzavrel seed investičné kolo vo výške 1 milióna eur.

Investícia bola vedená českým fondom Presto Ventures za spoluúčasti súčasného slovenského investora Vision Ventures. Použitá bude na ďalší rozvoj produktu a akceleráciu európskej expanzie česko-slovenskej technologickej firmy.

Oblasť HR prechádza radikálnou transformáciou. Vplyv na to má nielen pandémia a zmeny s ňou spojené, ale najmä novo nastupujúca generácia pracovníkov. Tá má špecifické očakávania na zamestnávateľa aj svoj kariérny rozvoj.

Na aktuálne potreby HR trhu reaguje firma Sloneek so svojím cloudovým personálnym systémom, ktorý okrem automatizácie administratívy pomáha zlepšovať komunikáciu medzi firmou a jej zamestnancami.

„Nastupujúca generácia pracovníkov má iné požiadavky na kariérny a osobný rozvoj, ekonomicky je pritom už dominantný. Na dôležitosti nadobúda riadenie zamestnaneckej skúsenosti s firmou. S tým sa menia nároky na HR administratívu a jej správu, preto sa sústredíme na automatizáciu. Ponúkame aplikáciu bežiacu na akomkoľvek zariadení a prinášame neustálu inováciu,” hovorí Filip Lukáč, spoluzakladateľ Sloneeka zodpovedný za vývoj.

B58A5619
zdroj: Sloneek

„Vieme všetko, čo moderné HR systémy. Iní sme v tom, že aplikáciu vyvíjame od základu tak, aby bola tou najprirodzenejšou, mobile-first spojnicou medzi zamestnancom, jeho tímom i celou firmou.“

Sloneek pomáha automatizovať či priamo odbúrať čo najviac administratívnych úkonov spojených s onboardingom zamestnancov, evidenciou ich pracovných činností aj absenciou.

Founders
zdroj: Sloneek

Zároveň tiež pomáha manažérom a ich tímom riešiť 360-stupňovú spätnú väzbu, podporu vzdelávania a inovatívne možnosti odmeňovania. Technologická firma má pobočky v Prahe a Košiciach a tvorí ju tím šestnástich ľudí, vrátane česko-slovenskej štvorice zakladateľov: Václava Martina, Filipa Lukáča, Petra Hložného a Milana Rataja.

V Česku a na Slovensku Sloneek používa viac ako 300 firiem, od technologického startupu Sharry, cez Carvago a Technologickú Agentúru ČR až po prevádzkovateľa siete zdravotných kliník Restrial.

„Staráme sa o HR systém stoviek zákazníkov v Česku a na Slovensku. Máme od nich skvelú spätnú väzbu na náš produkt aj jeho víziu. Navyše sú aj vďaka práci našej podpory nadštandardne spokojní a lojálni zákazníci. Preto plánujeme ešte viac akcelerovať expanziu do zahraničia,“ hovorí Milan Rataj, spoluzakladateľ Sloneeka.

Sloneek teraz oznamuje uzavretie ďalšieho investičného kola vo výške 1 milióna eur vedeného českým fondom Presto Ventures spoločne s pôvodným investorom, slovenským fondom Vision Ventures.

n1
zdroj: Sloneek

Zakladateľ Presto Ventures Přemysl Rubeš investíciu komentuje nasledovne: „HR trh sa mení pred očami, a my v Presto vsádzame na to, že Sloneek bude aj vďaka dôvtipu a pracovitosti jeho zakladateľov jeden z víťazov tejto transformácie, minimálne v našom regióne. Chlapci na to majú všetky predpoklady. A aj napriek existencii niekoľkých známych konkurentov v HR SaaS segmente je trh menších a stredných firiem zatiaľ stále obsadený len z jednotiek percent.”

Gabriel Horvát z Vision Ventures dodáva: „Naša spoločná cesta so Sloneekom začala koncom roka 2020. Odvtedy získal Sloneek mnoho spokojných zákazníkov v Česku a na Slovensku a vybudoval skvelý produkt so skutočne globálnym potenciálom. Teraz nás čaká expanzia a som preto veľmi rád, že sa k investorom pridáva práve Presto Ventures.”

Investícia je z podstatnej časti venovaná rozvoju salesu a marketingu s cieľom získať podiel na európskom trhu moderných riešení pre digitalizáciu personalistiky.

„Na terajšiu expanziu sa technologicky pripravujeme viac ako jeden rok, z čoho veľa času zabrali lokalizácie pre európske krajiny. Dokončili sme automatizáciu interných marketingových aj sales procesov a teraz spúšťame online reklamné kampane po celej Európe,“ hovorí ďalší zo spoluzakladateľov Sloneeka, Václav Martin.

„Teraz naberáme a do konca roka chceme navýšiť predaj v rádoch stoviek percent, podobne ako sa nám to podarilo po pre-seed kole.“

Plán na nadchádzajúci rok:

  • 500 % rast obratu v krajinách EÚ
  • Trojnásobný headcount v salese, marketingu a supporte
  • Kompletné riešenie pre digitalizáciu Employee journey

O firme Sloneek

Sloneek je spoločnosť, ktorá vyvíja all-in-one cloudové riešenie pre modernú personalistiku. Toto riešenie vzniklo ako reakcia na potrebu radikálne sa premieňajúceho trhu práce.

Jeho poslaním je spájať zamestnancov s ich firmou prostredníctvom aplikácie, ktorá umožňuje pokročilú automatizáciu personalistiky a modernizáciu administratívnych procesov.

Tím tvoria štyria aktívni zakladatelia a ďalších 12 zamestnancov. S pobočkami v Prahe a Košiciach dodáva riešenie do všetkých krajín EÚ. Aktuálne riešenie Sloneek využíva viac ako 300 firiem.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá