Český fond Bohemia Venture Capital predstavil nové investície na Slovensku

  • V rámci akcie Innovation Day, ktorú v bratislavskom showroome Smart Light usporiadal Domotron, oznámil founder
  • a managing partner BVC Přemysl Rubeš veľké novinky
  • BVC významne rozširuje svoje investičné portfólio na Slovensku
Domotron
  • V rámci akcie Innovation Day, ktorú v bratislavskom showroome Smart Light usporiadal Domotron, oznámil founder
  • a managing partner BVC Přemysl Rubeš veľké novinky
  • BVC významne rozširuje svoje investičné portfólio na Slovensku

Domotron, slovenský smart home scale-up, do ktorého BVC vstúpilo na jar 2017 seedovou investíciou v hodnote 800 tisíc eur, narástol za posledné dva roky päťnásobne. Počas tohto obdobia Domotron zautomatizoval stovky domácnosti na Slovensku, v Česku, Rakúsku a Nemecku a ako prvý na svete ponúkol štandardizované riešenie komplexnej domácej automatizácie pre novostavby. Skúsenosti v oblasti komplexného riadenia domácich technológií nazbierané za posledných 8 rokov sa Domotron rozhodol zúročiť aj v novom pripravovanom produkte pre existujúce
domácnosti.

„Úspechy Domotronu doma aj v zahraničí hovoria jasne: ‚štandardizovaný smart home systém na trhu pred naším príchodom chýbal.‘ Aj keď je tu veľa chytrých zariadení a platforiem, drvivá väčšina ľudí nevie, ako si má domácnosť s ich pomocou zautomatizovať. Preto najväčšou hodnotou Domotronu sú stovky predprogramovaných funkcií, ktoré si užívateľ jednoducho aktivuje. Toto unikátne know-how, ktorým sa Domotron líši od všetkých ostatných smart home riešení, sme sa rozhodli využiť v novom produkte pre masový trh,“ hovorí Alex Janušek, CEO Domotronu.

zdroj: Domotron

Nový produkt naplno umožní realizovať globálne ambície Domotronu a súvisí s ním aj nové kolo financovania. V rámci Series A spoločnosť plánuje získať tri až päť miliónov eur, pričom časť tohto kola príde z BVC.

„Overili sme si, že Domotron dokáže priniesť presne to, čo na trhu chýba a sme presvedčení, že aktuálny tím má
najlepšiu kombináciu schopností, skúseností a vízie, aby sa mohol stať novým slovenským unicornom a totálne zmeniť
trh so smart home. Preto sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou ďalšieho rastu Domotronu,“ upresňuje Přemysl
Rubeš, founder a managing partner BVC.

„V tomto investičnom kole chceme zároveň prizvať aj nového investora. Diskusie s fondami zo zahraničia už prebiehajú,“ dodáva Janušek.

zdroj: Domotron

Novým prírastkom v portfóliu investičného fondu BVC, za ktorým stojí aj český priemyselník a miliardár Tomáš Krsek,
je slovenský telekomunikačný start-up CloudTalk. Ten ponúka inteligentné telefónne riešenie v cloude, ktoré vďaka umiestneniu všetkých dostupných dát na jedno miesto pomáha firmám reagovať na otázky klientov rýchlo, efektívne a najmä bez zbytočnej frustrácie.

„Sme nadšení, že sa nám darí napĺňať víziu, v ktorej sa z našej inteligentnej telefónnej ústredne stáva celosvetový produkt. CloudTalk má našliapnuté dostať sa v krátkom čase medzi top globálnych hráčov v tejto oblasti,“ vyjadril sa Viktor Vanek, spoluzakladateľ spoločnosti.

„Spomedzi viacerých investorských ponúk nás zaujala práve spolupráca so skúseným tímom BVC, ktorého vízia je exportovať slovenské a české technologické startupy do západnej Európy a USA a pripraviť ich na ďalšie kolá investícií,“ doplnil spoluzakladateľ spoločnosti Martin Malych o výbere strategického partnera.

BVC do CloudTalku investuje viac ako 1 milión eur. Spoločnosť plánuje financie použiť na rozvoj svojich produktov, získanie ďalších kvalitných ľudí do tímu a na medzinárodnú expanziu.

„Máme radosť, že sme mohli podporiť ďalšiu z veľmi nadaných slovenských technologických firiem. Vnímame, že starostlivosť o zákazníkov a neustále zlepšovanie komunikácie s nimi je dnes v absolútnom centre záujmu internetových firiem a dnešné hyperkonkurenčné prostredie v e-commerce tomu prispieva. CloudTalk je na trhu cloudových telekomunikačných riešení už dnes špičkou, naša investícia firmu podporí v tom, aby produkt dostala medzi zákazníkov po celom svete,“ upresňuje dôvody investície Rubeš.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá