Český miliardár Daniel Křetínský má koronavírus

  • Magnát zo susedného Česka podľa vlastných slov nikoho nenakazil, svoje impérium riadi z domu
Daniel Krtensky
Zdroj: EPH, Unsplash
  • Magnát zo susedného Česka podľa vlastných slov nikoho nenakazil, svoje impérium riadi z domu

Šéf EPH (Energetický a průmyslový holding) Daniel Křetínský má koronavírus. Povedal to pre pondelkové vydanie denníka E15, ktorý patrí do jeho finančnej skupiny. Informuje o tom portál iDNES.cz. Piaty najbohatší Čech je podľa vlastných slov v domácej karanténe a svoje impérium riadi z domu.

Miliardár podľa vlastných slov nikoho nenakazil. Hneď ako mu potvrdili pozitívny test, kontaktoval všetkých ľudí doma aj v zahraničí, s ktorými prišiel do kontaktu, vrátane rodiny či zubára. Nákaza sa však u nikoho z nich nepotvrdila. Křetínský je momentálne v domácej liečbe a podľa vlastných slov má iba mierne príznaky.

„Ovládla ma panika, že som musel nakaziť strašne veľa ľudí, pretože som vôbec netušil, že ten vírus v sebe mám. Obvolal som všetkých ľudí, s ktorými som sa stretol. Celkom sa kvôli mne nechalo pretestovať 27 osôb. A všetci boli negatívni,“ hovorí Křetínský.

Daniel Křetínský je s majetkom 66 miliárd korún (necelých 2,5 miliardy eur) piatym najbohatším Čechom a vo svetovom miliardárskom rebríčku časopisu Forbes mu patrí 775 miesto. Hlavným biznisom EPH je energetika, do skupiny však patrí aj mediálny dom so spomínaným denníkom E15.

EPH spolu s J&T prispeli na boj s koronavírusom ôsmimi miliónmi eur, väčšina pomoci je vo forme ochranných pomôcok pre zdravotníkov. Časť prostriedkov už doručili do Česka a na Slovensko.

Zdroje: iDNES.cz, EPH, Forbes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK