Český milionár natočil, aké je to ísť viac ako 400 km/h v Bugatti Chiron. Chcel, aby ľudia zvážili vzťah s Ježišom

  • Český milionár a developer Radim Passer vlani opäť vyrazil na nemecké diaľnice prekonávať rekordy
  • Na svojom Bugatti Chiron dosiahol rýchlosť 414 km/h
  • Ide o najvyššiu zaznamenanú rýchlosť na verejnej komunikácii
  • Pred pár dňami zverejnil na internete nové video z tejto jazdy, kde opäť neostal nič dlžný svojej povesti veriaceho človeka
Radim Passer Bugatti Chiron rýchlosť
Youtube/ Radim Passer/ Bugatti Chiron vs Autobahn - Top Speed TEST
  • Český milionár a developer Radim Passer vlani opäť vyrazil na nemecké diaľnice prekonávať rekordy
  • Na svojom Bugatti Chiron dosiahol rýchlosť 414 km/h
  • Ide o najvyššiu zaznamenanú rýchlosť na verejnej komunikácii
  • Pred pár dňami zverejnil na internete nové video z tejto jazdy, kde opäť neostal nič dlžný svojej povesti veriaceho človeka

Radim Passer je český developer a jeden z najbohatších ľudí spoza rieky Moravy.

Kráľovstvom Radima Passera je kancelárska štvrť BB Centrum v pražskej Michli, kde sedí polovica českého biznisu. Passer ho najprv vybudoval, potom predal a v posledných rokoch ho zase kupuje späť,“ píše o jeho aktivite český Forbes, ktorý ho s majetkom 6,6 miliardy českých korún (okolo 270 miliónov eur) zaradil na 33. miesto najbohatších Čechov. U nás by mu to stačilo na 15./16. miesto.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Okrem podnikania je známy aj svojimi autami Bugatti a nevídane silnou vierou, ktorú nevynechal ani pri svojom najnovšom videu.

Prekonanie vlastného rýchlostného rekordu

Najskôr sa vráťme trochu v čase do roku 2015, kedy Passer na svojom Bugatti Veyron dosiahol na nemeckej diaľnici rýchlosť 402,5 km/h, ktorú aj zaznamenal. Dosiahol tým rekord najvyššej zaznamenanej rýchlosti na verejnej komunikácii, ku ktorému mu pogratulovala aj samotná automobilka Bugatti.

O pár rokov neskôr sa v garáži Radima Passeru objavilo nové vozidlo tejto značky – Bugatti Chiron. Ak vôbec nie si autičkársky typ a veľa ti to nehovorí, veľmi stručne ti toto auto predstavíme – „najrýchlejšie a najúžasnejšie sériovo vyrábané auto sveta“, tak sa o ňom vyjadrujú médiá i automobilové portály.

Bolo zjavne len otázkou času, kedy sa český milionár (z hľadiska českých korún miliardár) pokúsi na novom a ešte rýchlejšom Bugatti prekonať svoj vlastný rekord. Niektorí ľudia na internete po ňom doslova volali.

Bugatti Chiron Super Sport
zdroj: Bugatti Chiron Super Sport

Dočkali sa minulý rok v lete, kedy sa Passerovi podarilo so svojím Chironom dosiahnuť rýchlosť 414 km/h, ktorá bola opäť zaznamenaná na video.

Pokiaľ zo záberov nadobudnete dojem, že sa pozeráte na videohru či hollywoodsky film, vôbec sa vám nebudeme čudovať. Skutočne sa totiž zdá, že video nepochádza z tohto sveta a už vôbec nie z verejných komunikácií, ktoré pre jeho natáčanie neboli uzavreté. Stačí pritom len žmurknúť a razom vám utečie napríklad predbehnutie mnohých ďalších áut,“ komentuje posledné zverejnené video český portál Autoforum.cz.

Bezpečnosť, Martin Luther a Ježiš

Pripomíname, že spomínané jazdy sa udiali na ceste s neobmedzenou rýchlosťou, takže nedošlo k žiadnemu porušeniu zákona.

Okrem priaznivcov a gratulantov sa ale na internete pochopiteľne objavili aj takí, ktorí poukazovali na nebezpečnosť a riziká takejto jazdy na verejnej komunikácii.

Passer pripomína, že dbal na bezpečnosť, čoho súčasťou bol aj vopred vybraný úsek s klesajúcou rovinou, ktorá zabezpečovala dobrú viditeľnosť do diaľky, a taktiež čas jazdy – v skorých ranných hodinách, kedy je áut na diaľnici najmenej.

Prvé video nového rekordu sa objavilo na internete už minulý rok, no pred pár dňami dal k nemu český milionár aj zaujímavý prídavok – zábery z GoPro priamo z vozidla.

V popise nového videa opäť neostal nič dlžný svojej povesti silne veriaceho človeka.

Je júl 2021 a uplynulo šesť rokov od našej poslednej cesty na diaľnicu neďaleko Wittenbergu v Nemecku. Boli sme v tomto meste niekoľkokrát, aby sme si pripomenuli veľkého reformátora – Martina Luthera,“ napísal Passer k videu.

„Sme vďační za jeho hlad po pravde, jeho poslušnosť Božiemu Slovu a odvahu postaviť sa tyranii a útlaku, aj keby ho to malo stáť život. Odporúčame knihu Veľký spor, kde je táto história vysvetlená a odhaľuje, čo sa dnes v našej dobe deje a kam smerujeme…,“ pokračoval.

„Dúfame, že sa vám video bude páčiť a áno, toto video sme urobili pre vás, aby ste pocítili vzrušenie v Chirone, ale tiež aby ste zvážili vzťah s Ježišom, ktorý prináša pravú lásku, radosť a nádej každému, kto k Nemu príde,“ uzavrel.

zdroj: Youtube/ Radim Passer/ Bugatti Chiron vs Autobahn - Top Speed TEST

Okrem Bugatti Chiron testovali v ten deň na diaľnici aj Porsche 911 Turbo, Lamborghini Aventador a Bentley Flying Spur, ktorých jazdu si môžeš pozrieť v ďalších videách.

Zdroje: Youtube – Radim Passer, Autoforum.cz, Forbes.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie