Český projekt mieri do kalifornského Silicon Valley. Startupová scéna pozná majstra Eúropy

  • Aj napriek tomu, že porotcovia videli potenciál hneď v niekoľkým projektoch, napokon sa zhodli
  • Víťazom sa stal český startup
Ilustračný obrázok
Startitup
  • Aj napriek tomu, že porotcovia videli potenciál hneď v niekoľkým projektoch, napokon sa zhodli
  • Víťazom sa stal český startup

Ako sme už informovali, počas dnešného dňa sa odohralo finále jednej z najväčších startupových akcií v Európe – Startup World Cup & Summit. Startupovým majstrom Európy sa stal český projekt Tatum, ktorý porotu uchvátil už počas včerajšieho regionálneho kola V4.

Víťazný startup okrem titulu „majstra Európy“ a postupu do kalifornského Silicon Valley získal možnosť dohodnúť sa s usporiadateľmi Air Ventures a UP21 na okamžitej investícii vo výške 500 000 dolárov.

V hre boli dva poháre

Víťazného pohára sa však dočkal aj ďalší startup. Ten si však vyslúžil iný druh ocenenia. Projekt Readmio totiž získal cenu publika. Aj v tomto prípade išlo o o český startup.

Jeho aplikáciu využijú najmä rodičia a ich ratolesti, keďže ide o platformu, ktorá pomocou strojového rozpoznávania reči obohacuje čítanie rozprávok zvukovými efektami.

Je teda možné povedať, že Česko doslova ovládlo tohtoročný Startup World Cup & Summit.

Tatum je platforma na vývoj blockchainov, ktorá poskytuje jednotný framework pre viac ako 40 blockchainových protokolov. Umožňuje jednoducho budovať aplikácie aj bez predchádzajúcich skúsenosti so spomínaným blockchainom.

Azda teda nebudeme klamať, ak povieme, že aj samotní návštevníci a sledovatelia celého podujatia vnímali startup Tatum ako jasného favorita. Titul majstra Európy bol jednoznačne zaslúžený.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá