Český startup MANA mieri ku hviezdam. Podarilo sa mu prebojovať do Amazonu

  • Popularita Amazonu rastie a stále viac láka lokálne biznisy
  • Dostať sa však na jeho virtuálne pulty nie je jednoduché
  • Inovatívnemu českému projektu, ktorý na trh priniesol alternatívnu náhradu stravy, sa to práve podarilo
manaa
MANA, saultonline.com
  • Popularita Amazonu rastie a stále viac láka lokálne biznisy
  • Dostať sa však na jeho virtuálne pulty nie je jednoduché
  • Inovatívnemu českému projektu, ktorý na trh priniesol alternatívnu náhradu stravy, sa to práve podarilo

Niet pochýb o tom, že Amazon sa stáva vládcom online shoppingu a jeho moc rastie. Nové pobočky rozosieva po celom svete, vrátane Slovenska, kde nedávno v Seredi otvoril obrovské logistické centrum. Susedné Česko na tom nie je inak a tamojšie firmy a podnikatelia prejavujú čoraz väčší záujem o spoluprácu s týmto gigantom. Predávať svoj tovar na globálnom Amazone totiž môže ich biznis vyšvihnúť do nebies. Je to totiž skvelý spôsob, ako preniknúť za hranice lokálneho trhu.

Heading east. #DrinkMana

Príspevok, ktorý zdieľa MANA (@drinkmana),

No dostať sa na pulty jedného z najznámejších e-shopov a bojovať tak o priazeň zahraničných zákazníkov nie je jednoduché. Nefunguje to tak, že firma si jednoducho zaumieni, že bude na Amazone, a do týždňa je tam. Je to totiž aj istá prestíž, preto majú rôzne pofidérne biznisy a nekvalitné produkty smolu. Na tento komplexný proces si v skutočnosti firmy najímajú špecializované agentúry, čo stojí nemalé peniaze. Českému startupu Heaven Labs, ktorý ponúku alternatívnu stravu MANA, sa to však podarilo aj bez toho.

Spoločnosť na čele s majiteľom Jakubom Krejčíkom tak oslavuje veľký úspech a verí, že jej nová spolupráca pomôže získať väčšiu prestíž a lepšie meno v krajinách, kde MANU ešte nepoznajú, samozrejme viac zákazníkov v celej Európe a tiež rýchlejšiu dopravu. East Labs sa tak stala jednou z prvých českých firiem, ktoré prerazili na Amazone, podobne ako napríklad výrobca kvalitných drevených hračiek Detoa.

„Sme hrdí na to, že je MANA momentálne vyhodnotená ako Amazon Choice – teda najlepší produkt v sekcii. Toto označenie sa udeľuje na základe predajov a jeho udelenie vyhodnocuje sám Amazon. Najdôležitejšia je však pre nás skutočnosť, že sme vďaka spolupráci s Amazonom zas o niečo bližšie k zákazníkom a môžeme zaistiť dobrú dostupnosť našich produktov po Európe,“ uviedol Krejčík, ktorý tiež priznal, že dostať MANU na Amazon bola zdĺhavá a náročná cesta.

Akuálne je ich alternatívna náhrada stravy, teda MANA drink, dostupná na skladoch v Nemecku a Anglicku, odtiaľ je však zabezpečené dodanie na ďalších 24 európskych trhov. Aktuálne sa dohaduje pokrytie ďalších distribučných miest, a to v Taliansku, Francúzsku a Španielsku. MANU je však stále možné zakúpiť aj na e-shope výrobcu, rovnako ako na Alze, s ktorou tiež spolupracuje.

Tento produkt na trhu nie je novinkou a stihol si už získať množstvo ľudí, aj z radov športovcov či kreatívcov, v Česku aj zahraničí. Startup sa od svojho založenia v roku 2004 Jakubom Krejčíkom rýchlo šplhá na vrchol. Vlani sa mu podarilo dosiahnuť obrat 52 miliónov českých korún, teda takmer 2 milióny eur. Asi 70 percent z predaja sa doteraz uskutočňoval v rámci Česka a 30 percent tvoril export do Európy. Práve spolupráca s Amazonom môže túto štatistiku výrazne zmeniť v prospech zahraničia.

Its Monday. Get fresh start. #Ambassador #DrinkMana

Príspevok, ktorý zdieľa MANA (@drinkmana),

MANA sa profiluje ako revolučný a funkčný nápoj, ktorý dokáže plne nahradiť bežnú stravu a vďaka svojej jednoduchej príprave a konzumácii tak uľahčiť každodenný život či cestovanie. Krejčíkova alternatívna náhrada stravy patrí medzi troch lídrov v odbore na svete. Výrobca uvádza, že jeho produkt je ľahko stráviteľný, má presne namiešané množstvo stopových prvkov, minerálov, vitamínov a ďalších telu prospešných látok. Zároveň neobsahuje zbytočný balast či škodlivé aditíva a chemické látky. Produkt vyrábajú aj balia v Českej republike.

Sám Jakub Krejčík svoje produkty testoval po dobu jedného mesiaca, keď nejedol nič iné. Bol pritom pod dohľadom lekárov, ktorí nenašli nič, čo by svedčilo proti prínosu tejto alternatívnej stravy. Každá zložka Many je klinicky testovaná a celkovo firma disponuje až 44 štúdiami. MANA, ktorá je dostupná v tekutej aj práškovej forme, je vhodná pre športovcov či vegánov a neobsahuje laktózu. Podľa recenzií navyše ľuďom veľmi chutí.

Nemyslíme si, že táto „kozmická“ strava niekedy nahradí klasickú potravu, no je skvelou alternatívou, keď nestíhaš. Určite lepšie ako mekáč. Každopádne skvelý úspech z Česka, ktorému tlieskame. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech