Český turista chcel zdolať Alpy v kraťasoch a teniskách. Zachraňovať ho musela horská služba

  • Český turista opäť podcenil situáciu v horách
  • Túra, ktorú chcel absolvovať so svojou ženou, sa zmenila na boj o prežitie
pjimage - 2021-06-14T113924.786
Youtube/Smola a Hrušky Unsplash/Luca Vercellio
  • Český turista opäť podcenil situáciu v horách
  • Túra, ktorú chcel absolvovať so svojou ženou, sa zmenila na boj o prežitie

Českí turisti v Tatrách sú pre každého z nás veľmi známou záležitosťou. Rozpoznáme ich jednoducho. Stačí preskúmať ich obuv a oblečenie. O Čechoch v horách sa toho v médiách popísalo veľmi veľa, no a inak to nebude ani počas tejto turistickej sezóny.

Hoci sezóna začala len nedávno, 49-ročný Čech má za sebou naozaj nezabudnuteľný zážitok. Čech uviazol v Alpách na hraniciach Rakúska s Nemeckom. Na skale strávil dve noci. Informoval o tom portál iPrima.cz

zdroj: Unsplash/Mathias Jensen

Tenisky sú už tradíciou

49-ročný Čech sa vydal so svojou ženou na túru v oblasti Hohes Brett nad údolím Bluntautal v Berchtesgadenských Alpách. Trochu sa však prerátal a vo vyššej nadmorskej výške ho čakal sneh, s ktorým pravdepodobne nerátal. Ak by s ním rátal, nemal by na sebe tenisky a šortky.

Kvôli množstvu snehu však turista nedokázal viac pokračovať a v mokrom oblečení čakal na pomoc. Hoci sa túra začala už v sobotu, pomoci sa Čech dočkal až v noci na pondelkové ráno. Po pomoc išla jeho manželka. Nakoľko jej v nedeľu už nedvíhal mobil, celú situáciu oznámila úradom.

Muža na skalnej stene lokalizovala termokamera rakúskeho vrtuľníku, no do záchrannej akcie sa musel pridať aj mníchovský tím, ktorý je špeciálne vycvičený na nočné zásahy. Akcia začala približne o 23:00 a ukončená bola o 2:00 ráno.

Zdroj: iPrima.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK