Český web Forbes ospevuje letnú Bratislavu. Ktoré miesta odporúča Čechom navštíviť?

  • Nestáva sa veľmi často, že naší českí susedia spomenú v takom pozitívnom kontexte Bratislavu a jej krásy. Tentokrát sa na svetlé stránky slovenskej metropoly pozrela redaktorka Forbes a nešetrila chválou!
brat
pexels.com, unsplash.com
  • Nestáva sa veľmi často, že naší českí susedia spomenú v takom pozitívnom kontexte Bratislavu a jej krásy. Tentokrát sa na svetlé stránky slovenskej metropoly pozrela redaktorka Forbes a nešetrila chválou!

Niet divu, že Česi ulice Bratislavy nijako extrémne nevyhľadávajú, veď majú svoju zlatú Prahu. Zrejme všetci uznávame, že historická stovežatá krásavica má o čosi väčšie čaro a má viac čo ponúknuť. Aj preto je extrémne populárna a takmer konštantne plná turistov. My sa však za Bratislavu naozaj hanbiť nemusíme, pretože jej turistický ruch vzrastá. V roku 2015 napríklad Bratislavu navštívilo 1 064 828 turistov, no o rok neskôr to už bolo 1 226 385.

Výsledok môžeš aj teraz vidieť v uliciach mesta, ktoré sú plné zahraničných návštevníkov a terasy doslova praskajú. Stále prekvitajúcejšie mesto si všimla aj redaktorka Forbes, ktorá čitateľov láka úsmevnými slovami, že „mesto na Dunaji už dávno nie je nudné“. :) Naopak, tvrdí, že v ňom vyrástlo množstvo nových reštaurácií, barov a luxusné nábrežie, ktoré môžeme porovnávať s tými v moderných európskych krajinách.

My veľmi dobre vieme, ako u nás narástla popularita lokálneho street foodu či úžasných barov, kaviarní a pivovarov. Pre cudzincov je toto všetko doslova rajom, pretože nielen, že naša ponuka je široká, ale gastro je stále relatívne lacné. V severskej krajine ši Londýne by si málokto dovolil také hody, ako u nás. Autorka síce tvrdí, že Bratislava je cez víkend poloprázdna, no to v letných mesiacoch veľmi neplatí! Stále je to však nič s takým Rímom, ktorý sa v lete mení na obrovské preplnené mravenisko.

Toto sú podľa Forbes top atrakcie Bratislavy:

Gastro

Okrem toho, že označili Magio pláž za jednu z najkrajších pláží v meste, odporúčajú tiež kuchyňu a výhľad na rieku z Dunajského pivovaru, rovnako luxusnú ázijskú reštauráciu Fou Zoo, burgre z Regal Burger a Urban bistro či kaviareň Gorila Urban Space.

Riverpark

Za najlepší hotel označili 5-hviezdičkový Grand Hotel River Park pri nábreží Dunaja, ktorý skutočne nepatrí medzi bežné turistické miesta na ubytovanie. Tí majetnejší tu však nájdu honosné pokrmy, wellness aj heliport. Ceny za jednu noc tu začínajú približne na „príjemných“ 150 eurách.

foto: facebook.com

x-Bionic Sphere

Napriek tomu, že sa u nás viackrát popísalo o tom, ako nám chýbajú kongresové priestory, Forbes vyzdvihol komplex x-bionics sphere, ktorý sa nahádza v Šamoríne kúsok od Bratislavy a má čo ponúknuť. Pre návštevníka, či už turistu alebo biznismena, je to doslova raj. Je tiež najväčším svojho druhu v Európe.

Plavba

Lákavou atrakciou je tiež plavba po Dunaji, napríklad loďou až k hradu Devín, ktorú musí naozaj zažiť každý. Príjemný a medzi turistami obľúbený výlet je celkom dostupnou aktivitou a poteší dospelých aj deti. Pre väčších romantikov sú dostupné aj nočné plavby.

Yoga

V Bratislave stále pribúdajú nové jogové štúdiá a už je ich tu ako maku. Táto fyzická aktivita je u nás veľmi populárna, najmä medzi ženami. Forbes zaujalo najmä pomerne nové štúdio Prakriti Yoga, ktoré sa môže pochváliť supe industriálnym dizajnom a nájdeš tu aj kaviareň.

Wakelake

Pre nadšencov väčšieho adrenalínu magazín odporúča populárny Wake Lake, ktorý je skutočne unikátom a nenájdeš ho v každom meste. Nie je skvelým spotom len pre wakeboardistov, ale aj pre milovníkov crazy letnej atmosféry, drinkov a zábavy pri hudbe.

Tieto tipy však nie sú inšpiráciou len pre turistov. Veď mnohí miestni toho z Bratislavy videli oveľa menej než priemerný návštevník. Ktoré z týchto miest ešte chýba na zozname tebe? Toto všetko by si mohol zvládnuť za víkend. :)

Zdroj: forbes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech