Cesta autobusom úplne zadarmo bude v Bratislave už od zajtra realitou

  • Vieš si predstaviť cestovať deň čo deň do práce novým, tichým autobusom a ešte aj úplne zadarmo?
  • Nuž Dopravný podnik Bratislava sa niektorým rozhodol tento sen splniť
  • Ale ako tušíš, má to malý háčik
46302900_1902447256491493_801518722241003520_o
Facebook/Dopravný podnik Bratislava, a. s.
  • Vieš si predstaviť cestovať deň čo deň do práce novým, tichým autobusom a ešte aj úplne zadarmo?
  • Nuž Dopravný podnik Bratislava sa niektorým rozhodol tento sen splniť
  • Ale ako tušíš, má to malý háčik

Už od zajtra, 15. novembra, bude po našom hlavnom meste premávať novučký, nízkopodlažný, plne klimatizovaný a navyše k nášmu životnému prostrediu šetrný elektrobus. 18-metrový kolos má premávať na linkách č. 21, 31, 32, 50, 61, 70, 84, 96 a 133 (kvôli premávke, technickým parametrom a aj z hľadiska obsaditeľnosti), a to úplne zadarmo. Nové vozidlo totižto nedisponuje odbavovacím systémom pre cestujúcich. Testované v bratislavskej premávke bude približne mesiac.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Ilustračná fotografia, Flickr

Elektrobus typu Solaris Urbino 18 Electric má dokopy 39 miest na sedenie a miesto pre ďalších 82 stojacich cestujúcich. Z ďalších parametrov dopravný podnik prezradil aj to, že vykurovanie interiéru je elektrické, celá konštrukcia karosérie je z nehrdzavejúcej ocele, vozidlo je kompletne vybavené LED svetlami a tiež nerezovými madlami pre cestujúcich.

Dopravný podnik Bratislava na svojom webe píše aj o tom, ako nové elektrobusy zaobstaral: DPB, a.s. má záujem neustále skvalitňovať služby cestujúcej verejnosti, zároveň aj byť šetrný k životnému prostrediu. Aj z toho dôvodu využil možnosť nákupu 18 elektrobusov (2ks 8 metrových a 16 ks 12 metrových) z prostriedkov EÚ, nakoľko je investične náročnejší oproti nákupu štandardných vozidiel a bol možný iba za podpory finančných prostriedkov z EÚ. V súčasnej dobe jazdí v premávke už 16 takýchto vozidiel, posledné dva elektrobusy čakajú na vybavenie potrebnej dokumentácie, hneď po nej budú ihneď zaradené do premávky.“

Zdroj: dpb.sk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech