Cestovať budeme ešte lacnejšie. Ryanair sa chystá okresať ceny leteniek

  • Dnes už dávno neplatí, že cestovanie si môžu dovoliť len privilegovaní či bohatí. Letenku do európskych aj exotickejších destinácií dnes dokážeš s trochou šťastia kúpiť za pár šupov. S aerolinkou Ryanair navyše poletíš ešte lacnejšie.
20157468_1592451430786011_7120548958892659495_o
fb.com/Ryanair
  • Dnes už dávno neplatí, že cestovanie si môžu dovoliť len privilegovaní či bohatí. Letenku do európskych aj exotickejších destinácií dnes dokážeš s trochou šťastia kúpiť za pár šupov. S aerolinkou Ryanair navyše poletíš ešte lacnejšie.

Takmer každý už vyskúšal, aké benefity poskytuje cestovanie s nízkorozpočtovými aerolinkami. Vzdáš sa síce istej dávky komfortu a zrejme oželieš nadrozmernú batožinu, no za to cestuješ za naozaj výhodnú cenu. V skutočnosti možno nižšiu, než akú dáš za jeden piatkový večer v uliciach Bratislavy. Napriek tomu, že aerolinky ako Ryanair ponúkajú lowcostové letenky, ich biznis tým vôbec netrpí.

Práve naopak, írskej spoločnosti Ryanair, ktorá je aktuálne lídrom medzi nízkorozpočtovými aerolinkami, sa v poslednom období veľmi darí. V prvom fiškálnom štvrťroku sa jej podarilo zvýšiť zisk o 55 percent na neskutočných 397 miliónov eur. Do konca roka predpokladá viac ako miliardový zisk. Napriek tomu, že je Ryanair jednotkou, má vo svojej oblasti konkurenciu v podobe aeroliniek Wizz Air a EasyJet, ktorým sa tiež darí posúvať biznis vpred.

Finančný úspech Ryanairu však umožňuje vytiahnuť proti konkurencii zbrane silného kalibru. Už teraz lacné ceny leteniek tak podľa finančného riaditeľa Neila Sorahana zrejme zníži o 7 až 9 percent. Nižšie ceny vraj môžeme očakávať do konca septembra. Je pravdepodobné, že ak chce konkurencia udržať krok, zrejme bude musieť na tento krok Ryanairu zareagovať.

Foto: pexels.com

Práve dnes mimochodom Ryanair oznámil obrovský dvojdňový výpredaj leteniek, takzvaný „Big Freeze“. Zrejme tak ide o prvý výsledok avizovaného zľavovania. Teraz letecká spoločnosť ponúka ceny už od 14,99 na viac ako 500-tisíc sedadiel do celej Európy a lety sa týkajú obdobia od Septembra do Januára. Tieto letenky kúpiš len na stránke Ryanair a platia do utorkovej polnoci, preto treba byť rýchly.

Foto: pexels.com

Táto spoločnosť má veľa odporcov a určite je jej čo vytýkať. Či už sú to prísne pravidlá ohľadom batožiny, nízky komfort či občasné neférové zaobchádzanie s cestujúcimi. Jednu vec mu však musíš uznať. Cestovanie robí skutočne dostupnejším! Ak aj ty patríš medzi vášnivých cestovateľov a ulietaš si na lowcostových letenkách, zrejme sa ešte máš na čo tešiť. Lietanie totiž ešte nikdy nebolo lacnejšie. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech