Cestovateľka Nvotová vodí Slovákov na Maldivy za minimálne ceny aj cez pandémiu. Ľudia jej nadávajú za provokáciu

  • Mnoho z nás už má pandémie a lockdownu plné zuby, a najradšej by sme vypadli niekam do tepla
  • Obľúbená slovenská cestovka, ktorá sa venuje netradičným zájazdom, v týchto dňoch láka ľudí na ukryté ostrovy na Maldivách mimo drahých rezortov
  • Jej zakladateľa sa okrem značného dopytu o zájazdy musí vyrovnať aj s množstvom neprajníkov, ktorým jej biznis model nie je pochuti
Maldivy INAK/ Pexels/Asad Photo Maldives
  • Mnoho z nás už má pandémie a lockdownu plné zuby, a najradšej by sme vypadli niekam do tepla
  • Obľúbená slovenská cestovka, ktorá sa venuje netradičným zájazdom, v týchto dňoch láka ľudí na ukryté ostrovy na Maldivách mimo drahých rezortov
  • Jej zakladateľa sa okrem značného dopytu o zájazdy musí vyrovnať aj s množstvom neprajníkov, ktorým jej biznis model nie je pochuti

Cestovka Fulmaya Travel je známa tým, že nie je ako bežné cestovné kancelárie. Jej zakladateľka Dorota Nvotová si totižto potrpí na to, aby si v ponuke nenašiel žiadne masovky a konvenčné „spoznávačky“. Práve naopak, zameriava sa len na malé skupiny a jednotlivcov, aby bola zaručená autentickosť zážitku, no aby si za dovolenku nezaplatil veľa peňazí.

Odkedy sa pre turistov naplno otvorili Maldivy – jedna z nosných destinácií cestovky, cestovateľka Dorota Nvotová ihneď spustila pre záujemcov zájazdy.

Ako to už však na Slovensku býva, úspech, či v tomto prípade skôr snaha zachrániť koronou zdevastovaný biznis, sa nevypláca. Ostrieľaná podnikateľka dostáva na svoj účet záplavu správ od neprajníkov.

Skvelá správa pre cestovateľov: Na obľúbený Gibraltár už nepotrebuješ pas, bude súčasťou Schengenu

„Priatelia, prišlo mi veľa hejtov, že vraj provokujem chudobných ľudí, ktorí trpia krízou na Slovensku, že nemajú tisíce na luxusnú dovolenku. Tu sa síce bavíme o Maldivách, ale nie o luxuse. Jedná sa o jednoduché lokálne ostrovy, dedinky, kde žijú miestni ľudia, kde počuť spevy z mešity a vidieť detičky cupitať do školy, nie o vodné vilky a infinity pool,“ objasňuje. 

zdroj: Pexels/Asad Photo Maldives

Nvotová pripomína, že cena na osobu na 10 nocí za ubytovanie s raňajkami a transfermi je 355 eur na osobu (pri dvojlôžkovej obsadenosti). K tomu stačí prirátať letenku, ktorej cena sa zväčša pohybuje okolo cca 500 až 650 eur.

V prípade cestovky Fulmaya Travel tak zaplatíš 355 eur, a máš za to 11 dní na Maldivách pri bielej pláži.

„Tak prosím aký snobizmus, aký luxus, aká provokácia. Takisto ma obviňujete, že som vyplakávala, že nemám čo jesť a predávala klavír a teraz sa váľam v exotike na dovolenke v luxuse… Nie som na dovolenke, ale v práci. Na pláž ani nemám čas ísť, až keď ma syn zdrapne a zavrie mi počítač, čo mám toľko práce s tým, aby som vám všetkým – tým stovkám ľudí, čo mi píšete, zabezpečila lacné a pekne ubytovanie.“

zdroj: Pexels/Asad Photo Maldives

Dorota Nvotová ďalej objasňuje, že síce má nohy v piesku, no nezastaví sa. Neprajníkom odkazuje, že dokonca tu ani nemíňa veľké peniaze, nakoľko je na služobnej ceste a ako turistická agentka, ktorá miestnym nosí turistov, má ubytovanie zadarmo.

„Naša cestovka, tak ako každá iná, padla za tých strašných osem mesiacov na hubu, a to, čo teraz robím, je, že sa ju snažím zachrániť. Je na tom, prosím, niečo zlé, že hneď ako sa otvorí prvá z našich destinácií, tak začnem pracovať a idem na takú istú služobku, ako chodím každý rok? Navyše mám pocit, že robím správnu vec. Umožňujem ľuďom, ktorí chcú ísť na pekné miesto s rodinami, aby tam išli. Aby sa tešili.“

Chýba ti dovolenka?

Zakladateľka cestovnej kancelárie vysvetľuje, že ceny sú nastavené na takom minime, že o zárobku sa pomaly ani nedá hovoriť. Uvedomuje si pritom, že aj napriek takýmto cenám si zájazd nemôžu dovoliť všetci.

Stovky ľudí, ktorí o túto dovolenku prejavujú záujem, sú však podľa Doroty dôkazom, že veľa ľudí „chce, môže a má“. „Kým to tak je, nevidím dôvod nerobiť si svoju prácu tak, ako vždy – poctivo, dobre, úprimne a s nadšením,“ odkazuje neprajníkom.

Čo je v ponuke? 

V ponuke cestovky Fulmaya Travel je okrem #escape covid balíčkov aj dobrodružný zájazd na starý, zabudnutý ostrov, ktorý by sa akoby zastavil v čase. V termíne 21. marec (+1) – 29. marec (+1) je kapacita obmedzená na 12 osôb.

„Niet na ňom jediného suvenírového obchodu, turistov som za dva dni narátala presne päť a miestni si žijú svoje životy, ako keby boli v inej dobe. Na ulici sa ľudia zdravia, na turistov sa ešte hanblivo chichúňajú, lebo nie sú zvyknutí a absolútne nič nenasvedčuje nejakému rozmachu v najbližších rokoch,“ opisuje svoj prvotný euforický pocit bezprostredne po objavení ostrova.

Ostrov je nevšedný aj tým, že je tu na rozdiel od iných lokalít legálna možnosť kúpiť si alkohol. Záujemcov čaká dokonca aj kemping na opustenom ostrove. Tento dovolenkový balíček podľa cestovky nie je pre rozmaznancov.

Samozrejmosťou bude šnorchlovanie s Manta rajami, krabie preteky, výlet za whale sharkami, obed na  „sandbanku” – mini ostrovčeku piesku uprostred mora. Zabezpečená je aj lekcia maldivksého varenia a privátna party na spomínanom opustenom ostrove. Následne je pripravené aj kontrastné posedenie v luxusnom rezorte pri bazéne. Cena výletu je 1050 eur plus letenka za cca 630 eur.

Zdroje: Maldivy INAK, Fulmaya Travel

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech