Cestovateľské triky, vďaka ktorým môžeš cestovať vyššou triedou aj ty

  • Dovolenky sú v plnom prúde a rôzne lákavé destinácie po celom svete sa plnia turistami. Ak plánuješ dovolenku aj ty a chceš ju započať vo veľkom štýle, tento článok je práve pre teba. Naučí ťa, ako doraziť do svojej cieľovej destinácie letecky prvou triedou, a to za rozumné peniaze.
ashim-d-silva-95244
unsplash.com/ashim d silva
  • Dovolenky sú v plnom prúde a rôzne lákavé destinácie po celom svete sa plnia turistami. Ak plánuješ dovolenku aj ty a chceš ju započať vo veľkom štýle, tento článok je práve pre teba. Naučí ťa, ako doraziť do svojej cieľovej destinácie letecky prvou triedou, a to za rozumné peniaze.

Letecká doprava patrí medzi tie najrýchlejšie spôsoby prepravy na svete, má však jednu nevýhodu. Cena letenky sa dá len veľmi zriedka považovať za nízku. Na svete ale existujú ľudia, ktorí sú v kupovaní leteniek už tak skúsení, že vždy nájdu tú najvýhodnejšiu možnosť. Medzi takýchto ľudí patrí aj profesionál Gilbert Ott, ktorý zdieľa svoje triky s celým svetom.

foto: pexels.com

Kupuj vernostné body

Kupovanie si leteniek za vernostné body je často podstatne lacnejšie ako kupovať si ich za skutočné peniaze. Je niekoľko spôsobov, ako získať vernostné body. Môžeš utrácať peniaze z kreditnej karty alebo cestovať určitou aerolinkou.

Tretím, a tým najlepším spôsobom, je vernostné body priamo odkúpiť. Raz za niekoľko mesiacov aerolínie predávajú svoje vernostné body za zvýhodnené ceny. Týmto spôsobom môžeš kúpiť letenku o viac ako 80 % lacnejšie. Pri kupovaní vernostných bodov sa zamysli aj nad leteckou spoločnosťou, od ktorej body kupuješ. Každá spoločnosť má iné ceny a dôkladnejším prieskumom trhu môžeš ešte výraznejšie ušetriť.

foto: pexels.com

Nastav sledovanie ceny

,,Mnoho bleskových zliav vyprší behom hodín,“ hovorí Ott. ,,Ale zadarmo si môžeš nastaviť automatické sledovanie ceny prostredníctvom Google Flights alebo Kayak takže, ak nastane náhla zmena na trase, o ktorú sa zaujímaš, budeš prvý, ktorý o tom bude vedieť. Nemaj strach nastaviť sledovanie ceny aj na vyššie cestovné triedy. Občas, a to najmä počas letnej sezóny, sa stáva, že lístky vo vyššej triede sú lacnejšie ako tie bežné.“

Ďalším Ottovim odporúčaním je sledovať kvalitné cestovné blogy. Tieto blogy spravujú ľudia, ktorí celé dni brázdia internetom hľadajúc najlepšiu ponuku. Príkladom je stránka Secret Flying, ktorá zviditeľňuje ťažko nájditeľné výhodné ponuky. Pred nedávnom ponúkala letenku z Amsterdamu do Tokya za 478€. Táto ponuka však trvala len 3 hodiny.

foto:pexels.com

Naschvál zmeškaj svoj posledný let

Trik spočíva v tom, že si rezervuješ letenku do nejakej destinácie tak, aby tvoj skutočný cieľ bol len medzipristátím a nie konečnou zastávkou. Tým, že nenasadneš na ďalší spoj a zostaneš v destinácii s medzipristátím, dostaneš výraznú zľavu.

Platí, že čím viac stojí letenka, tým väčšiu zľavu na ňu ponúknu. Treba si dať pozor, aby si si so sebou vzal len príručnú batožinu, ostatná batožina by sa totiž mohla zviesť až na konečnú zastávku, ktorá by nasledovala po medzipristátí.

foto:pixabay.com

Výhoda statusu

Ak sa ti podarí získať u leteckej spoločnosti status častého zákazníka, čakajú ťa mnohé výhody. Medzi ne patria napríklad nápoje zadarmo, zľavy a iné. Tento privilegovaný status nie je dosiahnuteľný pre každého, keďže vyžaduje časté cestovanie lietadlom počas celého roka.

K statusu však existuje skratka. Letecké spoločnosti vyhlasujú výzvy. Ak sa ti podarí nalietať určitý počet kilometrov za isté obdobie, môžeš získať status aj kratším, ale intenzívnejším cestovaním. To sa dá napríklad stihnúť aj počas letnej sezóny.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK