Cestovný ruch v Taliansku príde kvôli koronavírusu o miliardy eur

  • Kvôli šíreniu koronavírusu príde taliansky cestovný ruch v období od marca do mája o 7,4 miliárd eur
  • Do Talianska podľa neho od 1. marca do 31. mája príde o 31,6 milióna menej turistov
BeFunky-collage-6
Unsplash
  • Kvôli šíreniu koronavírusu príde taliansky cestovný ruch v období od marca do mája o 7,4 miliárd eur
  • Do Talianska podľa neho od 1. marca do 31. mája príde o 31,6 milióna menej turistov

Kvôli šíreniu koronavírusu príde taliansky cestovný ruch v období od marca do mája o 7,4 miliárd eur. Odhadol to dnes podnikateľský zväz Confturismo-Confcommercio. Do Talianska podľa neho od 1. marca do 31. mája príde o 31,6 milióna menej turistov, než sa čakalo pred rozšírením nákazy. Odhad sa zakladá na vývoji z posledného týždňa, uviedol zväz podľa agentúry ANSA.

„Situácia je dramatická pre celé odvetvie,“ konštatoval prezident zväzu Luca Patana. „Bohužiaľ, doplácame na to, ako vec podávajú médiá, čo je oveľa fatálnejšie než samotný vírus,“ dodal. Najhorším vírusom je podľa neho hystéria, ktorá situáciu v Taliansku skresľuje.

Cestovný ruch zažíva problémy

Cestovný ruch sa podľa Svetovej rady pre cestovanie a turistiku (WTTC) na hrubom domácom produkte (HDP) Taliansko podieľa asi 13 percentami.

Za bežných podmienok v túto časť roka do talianskych lyžiarských stredísk mieria ľudia z celej Európy. Väčšina z nich strávi cestou noc v Miláne či Benátkach. Vplyvom správ o šírení vírusu mnohí z nich radšej zostávajú v hoteli, nestravujú sa teda v reštauráciách, nelyžujú ani nenakupujú, poznamenala agentúra Bloomberg.

Tento týždeň má talianska vláda predstaviť podporné opatrenia v objeme 3,6 miliardy eur. Stanovená suma zodpovedá 0,2 percentám HDP a doplní tak balík 900 miliónov eur určený pre najviac zasiahnuté oblasti.

V Taliansku, ktoré má v Európe najviac prípadov nákazy novým typom koronavírusu, sa podľa utorkových údajov nakazilo už viac ako 2 500 ľudí a 79 na ochorenia COVID-19 zomrelo.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech