Cestuj za 10 centov. Bratislavský dopravný podnik spúšťa nový test

  • Dopravný podnik Bratislava chce otestovať možnosť zakúpiť si cestovný lístok platobnou kartou
  • Hľadá študentov, ktorí im pomôžu vychytať všetky muchy
  • Za odmenu budú cestovať iba za 10 centov
Wikimedia Kevin.B, unsplash.com
Wikimedia Kevin.B, unsplash.com
  • Dopravný podnik Bratislava chce otestovať možnosť zakúpiť si cestovný lístok platobnou kartou
  • Hľadá študentov, ktorí im pomôžu vychytať všetky muchy
  • Za odmenu budú cestovať iba za 10 centov

Si študent, cestuješ často hromadnou dopravou a vlastníš platobnú kartu? V tom prípade si ideálny kandidát na nový test Dopravného podniku Bratislava. Ako informoval na stránke IMHD, hľadá k študentov dobrovoľníkov, ktorí by sa zapojili do testovania kúpy dopravného lístky cez platobnú kartu.

Lístky sa takýmto spôsobom dajú zakúpiť priamo v označovači vo vozidlách. Hoci Dopravný podnik chce nový systém oficiálne spusiť až na jar, do tej doby potrebuje vychytať všetky muchy a chce sa uistiť, že všetko funguje správne. Študenti, ktorí sa do testovania zapoja zároveň získajú lístok iba za 10 centov.

Do testu sa môžeš zapojiť na tomto odkaze. Jedinou podmienku je, že dáš Dopravnému podniku spätnú väzbu na to, ako si bol so službou spokojný prostrednáctvom jednoduchého formulára.

„Na jar 2020 by sa v bratislavskej MHD mal spustiť systém, ktorý je známy všetkým, ktorí trochu viac cestujú po zahraničných metropolách. Uľahčí cestovanie nielen návštevníkom a turistom, ale aj obyvateľom Bratislavy, ktorí sa stále spoliehajú napríklad na SMS lístky,“ vyjadril sa dopravný podnik v tlačovej správe.

Klasické cestovné lístky však z predaja nezmiznú. Riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (DIB) Zuzana Horčíková pre agentúru SITA povedala, že lístky budú v ponuke dovtedy, dokým po nich bude dopyt. Podľa nej násilné zrušenie papierových lístkov môže spôsobiť negatívny postoj cestujúcich voči verejnej doprave, čo protirečí samotným cieľom integrácie dopravy.

„Potrebujeme vytvoriť ponuku cestovných dokladov pre celú škálu cestujúcich, to znamená pre mladých aj pre starších,“ uviedla. To znamená, že postupom času sa prirodzene vyprofiluje, ktoré formy predaja cestovných lístkov budú podporovať viac, ktoré budú udržiavať a ktoré zmiznú z trhu prirodzeným spôsobom.

Zdroje: IMHD, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie