Cestujúca počas letu zistila, že je pozitívna na koronavírus. Karanténu si urobila na záchode, strávila tam hodiny

  • Testy si robila aj pred odletom, tie však vyšli negatívne
  • Počas letu jej nebolo najlepšie, a preto sa rozhodla, že si urobí ďalší
  • Šla na toaletu, z ktorej už do konca letu nevyšla
cestujúca
Tiktok/Screenshot/Video/Marisaefotieo
  • Testy si robila aj pred odletom, tie však vyšli negatívne
  • Počas letu jej nebolo najlepšie, a preto sa rozhodla, že si urobí ďalší
  • Šla na toaletu, z ktorej už do konca letu nevyšla

Marisa Fotieová je cestujúca spoločnosti Icelandair, ktorá letela z Chicaga do Reykjavíku. Tam mala spolu so svojím otcom a bratom prestúpiť na ďalší let, odkiaľ by sa dostali do finálnej destinácie – Švajčiarska.

Nečakane však musela ostať na Islande, informuje portál CNN. Počas letu si urobila antigénový test, ktorý vyšiel pozitívne. Zvyšok letu presedela na toalete, kde sa izolovala od ostatných.

Nebolo jej najlepšie, pre istotu si urobila test

Predtým, ako sa na palubu lietadla vybrala, nechcela nič nechať na náhodu. Absolvovala dva PCR testy a asi päť antigénových testov na doma. Všetky z nich jej vrátili negatívny výsledok.

Marisa je kompletne zaočkovaná a má za sebou aj posilňujúcu dávku. Testuje sa pravidelne, pretože pracuje ako učiteľka a bežne sa tak stretáva s nezaočkovanými ľuďmi.

Počas prvého letu, približne hodinu a pol po tom, čo vzlietli, sa však začala cítiť zle a rozbolelo ju hrdlo. „Okamžite mi zasvietila v hlave kontrolka. Povedala som si, že dobre, len si spravím test a budem pokojnejšia,“ priblížila cestujúca pre CNN. Šla si ho urobiť sama, na toaletu: „Test bol okamžite pozitívny.“

Nastala panika. Marisa tvrdí, že v hystérii a slzách začala hľadať stevarda tak, aby neodišla z toalety. Netušila, čo s ňou bude. Bola nad Atlantických oceánom, zaseknutá v lietadle: „Mala som starosti kvôli mojej rodine, nedávno som s nimi večerala. Znervózňovali ma všetci ľudia na palube a bála som sa aj sama o seba.“

Let bol plný. Nemala kam ísť

Stevard, ktorého našla najskôr, sa volal Ragnhildur Eiríksdóttir. Ten ju upokojil. „Jasné, že je takáto situácia stresujúca, ale je to súčasť našej práce,“ povedal pre CNN.

Hneď, ako ho Marisa na jej problém upozornila, sľúbil jej, že sa posnaží poprehadzovať ľudí na sedadlách tak, aby sedela sama. Let bol však plný, portál Complex približuje, že na palube bolo ďalších 150 ľudí. Keď sa s novinkou vrátil, trvala na tom, že ostane na záchode, pretože nechcela ohrozovať cestujúcich.

Na dvere teda vylepil oznam, že je toaleta mimo prevádzky a po zvyšok cesty sa stala jej sedadlom. Portál BBC píše, že odtiaľ nevyšla päť hodín a stevard jej pravidelne nosieval vodu aj jedlo.

„Bola som v šoku. Vedela som, že nepôjdem na rodinný výlet, že ostanem na Islande sama a že späť doma je 20 rodín, ktorých deti ma mali nedávno v triede.“

Natočila tam virálne video

Počas toho, čo bola na záchode si zakúpila prístup k internetu a škole oznámila, čo sa stalo. Zároveň natočila video na TikTok, ktoré si už pozreli viac než štyri milióny ľudí. Na videu je v malom priestore a na tvári má viacero rúšok.

@marisaefotieo Shout out to @Icelandair for my VIP quarantine quarters.. #luxuryliving #imsolucky #covid #vaccinated #fyp #viralvideotiktok #quarantine ♬ I’m So Lucky Lucky – Grandzz

Marisa však tvrdí, že sa necítila stiesnene. Bola len rada, že nemusí byť medzi ostatnými cestujúcimi, medzi ktorými bol aj jej sedemdesiatročný otec.

Z lietadla odchádzala posledná. Zvyšok jej rodiny žiadne príznaky nepociťoval, a preto pokračovali v pôvodnom pláne a odleteli do Švajčiarska.

Marisa na letisku podstúpila ďalšie testy, ktoré vyšli tiež pozitívne. Presunula sa teda do hotela Červeného kríža, do desaťdňovej karantény. Konštatuje, že celý proces prebehol v konečnom dôsledku vďaka ľuďom okolo nej veľmi jednoducho.

Zdroje: CNN, Complex, BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie