„Chainy“ mladého Slováka nosia na krku svetové hviezdy. Jednej na piesni hosťoval The Weeknd

  • Nino chcel vždy tvoriť vlastné veci
  • Byť autentickým je podľa neho základom úspechu v módnom priemysle
  • Jeho masívne „chainy“ vyplnili dieru na trhu
FKA Twigs instagram nino gojda
Aj svetoznáma britská speváčka FKA twigs sa pochválila chainom od Nina Gojdu., Instagram/@nino_gojda
  • Nino chcel vždy tvoriť vlastné veci
  • Byť autentickým je podľa neho základom úspechu v módnom priemysle
  • Jeho masívne „chainy“ vyplnili dieru na trhu

Podnikanie v módnom priemysle sa v dnešnom svete ocitlo na pomerne tenkom ľade. Preraziť na trhu, či už domácom alebo zahraničnom, je v dobe, keď už sa podarilo vymyslieť azda aj nemožné, celkom zložité.

Nájdu sa však cieľavedomí jedinci, ktorým sa podarí vyplniť dieru na trhu, a medzi takých patrí aj Nino Gojda. Jeho „chainy“ oslovujú zákazníkov z najrôznejších kútov sveta, a nielen tak hocijakých.

Jeho šperkom sa na svojom Instagrame nedávno pochválila aj svetovo uznávaná speváčka FKA twigs, ktorú mnoho Slovákov pozná ako bývalú partnerku jedného z najznámejších hercov dnešnej doby, Roberta Pattinsona.

Táto britská superstar začala svoju kariérnu cestu v 17., kedy sa rozhodla odsťahovať od rodiny do hlavného mesta – Londýna. Tam sa z nej stala záložná tanečnica, tancovala na vystúpeniach iných hviezd. Jej originálne pohyby môžu jej fanúšikovia obdivovať dodnes.

Do hudobného priemyslu vkročila v roku 2012. Jej tvorba je zmesou rôznych žánrov, čo robí jej hudbu výnimočnou. Ako prezradila Ninovi, aktuálne už mesiace maká na novom albume.

Svetová superstar napísala Slovákovi zo Senca

Zaujímalo nás, ako sa žena z úplne iného sveta dostala k reťazi od mladého Slováka. Kontaktovali sme preto Nina, aby nám celú „story“ porozprával.

„Všetko to začalo vtedy, keď som dal von svoj prvý drop. Celá značka sa len rozbiehala, ľudia začali moje príspevky postupne prezdieľavať. Chainy zdieľali najmä módni stylisti, a na profile jedného z nich to uvidela aj FKA twigs.“

Pár dní na to Ninovi v schránke pristála správa od samotnej superstar. Tá sa ho spýtala, či je ešte jeho „chain“ dostupný. „Problém bol, že všetky chainy boli už vypredané, a mne ostal len môj vlastný kus. Ale vôbec som neváhal a povedal som si, že jej ho pošlem. Nechcel som tomu najprv uveriť, strašne dlho som premýšľal, čo jej mám vlastne odpísať.“

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Nino Gojda (@nino_gojda)

Spočiatku to vyzeralo, že z toho nič nebude

Twigs Ninovi odpísala, že sa má spojiť s jej vtedajšou asistentkou a doriešiť detaily. Nedala mu však ani údaje, ani adresu, iba krstné meno asistentky.

„Asi o dva týždne mi FKA twigs sama od seba poslala adresu nejakého bytu v Londýne, kam mám chain odoslať. Hneď, ako dorazil, som napísal jej asistentke, či je všetko v poriadku. Tá potvrdila, že balíček osobne prebrala.“

Superstar šokovala svojím správaním

O približne päť mesiacov Ninovi expriateľka hviezdy z Twilight ságy napísala opäť.

„Napísala mi, ako veľmi sa jej chain páči, že je z neho nadšená a plánuje s ním začať svoju ,novú éru‘. Úprimne, vôbec som nečakal, že bude taká skromná a otvorená. Veľmi ma prekvapilo, že tak bezprostredne hovorila o svojich pocitoch a plánoch. dokonca sa mi po niekoľkých ,slohovkách‘ ospravedlnila, že ,oversharuje‘. Navzájom sme si ďakovali, prišlo mi to veľmi milé.“

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Nino Gojda (@nino_gojda)

Konkurencia je veľká, našiel však niečo, čo na trhu chýba

Vo svete šperkov je obrovská konkurencia, preto nás zaujímalo, prečo si podľa Nina vybrala svetová hviezda práve jeho reťaz.

„Myslím si, že niečo také, ako robím ja, je veľmi špecifické. Práve preto si podľa mňa ľudia všímajú moju tvorbu. Ak mám byť úprimný, nepoznám nikoho, kto by robil niečo takéto,“ odpovedal.

Dodal, že podľa neho je „dnes veľmi dôležité si uvedomiť, že to, čo je typické pre tvoj osobný vkus, a pokojne to môže byť aj netradičné, sa pravdepodobne páči ďalším stovkám či tisíckam ľudí na svete“.

„Nikdy nie si jediný, komu sa páčia nejaké zvláštne tvary či štruktúry. Vždy sa nájdu ľudia s podobným vkusom. Preto je nezmysel začať robiť veci, ktoré sa podľa teba budú páčiť väčšine. Dnes je kľúčová komunita ľudí, ktorá esteticky cíti veci rovnako ako ty.“

Má to však aj svoje úskalia. Na Ninovej práci je najťažšie prísť s niečím, čo vyzerá veľmi surovo, no zároveň je to pohodlné na nosenie. „Tento aspekt mi zaberá asi najviac času pri tvorení nového nápadu, keďže sa snažím svoju značku budovať na koncepte surovosti a drsnom povrchu.“

Objednávky putujú aj na „koniec sveta“

Ninove chainy si objednávajú ľudia z rozličných kútov sveta. Najnovšie putuje jeden z jeho Nhar Nhurun II kolekcie až na Nový Zéland. Okrem toho už odosielal reťaze aj do takých krajín ako Južná Kórea, Amerika či Kanada. Najviac klientely má v západnej Európe.

Medzi ďalšie známe mená, ktoré nosia na krku Ninovu tvorbu, patrí napríklad najznámejší poľský raper Szpaku, ktorý v reťazi dokonca nakrútil aj videoklip. Aj britský raper a dizajnér Ecco2K má doma jeden z náhrdelníkov.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Nino Gojda (@nino_gojda)

Spýtali sme sa, či plánuje tvoriť aj niečo iné, alebo ostane jeho značka zasvätená iba reťaziam na krk. Nino nám povedal, že má momentálne zopár návrhov na prstene, ale zatiaľ sú to všetko iba koncepty. „Uvidíme, čo príde, hlavne chcem ostať autentický.“

Zdroje: IG/Nino Gojda, Nino Gojda

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá