Chalúpka uprostred hôr prešla ukážkovou obnovou, ponúka dokonalý únik od reality. Prenajať si ju môžeš za pár eur

  • Novozrekonštruovanú chalúpku nájdeš ukrytú medzi kopcami
  • Celú si ju vieš prenajať za 315 eur na noc
Chata Dve sestry
www.kubicek.studio
  • Novozrekonštruovanú chalúpku nájdeš ukrytú medzi kopcami
  • Celú si ju vieš prenajať za 315 eur na noc

Hlavným zámerom majiteľov bolo vytvorenie príjemného miesta, kde si človek odpočinie, spomalí od rušných všedných dní, užije si krásny čas s rodinou, priateľmi a aj krásy okolitej krajiny.

A to sa aj podarilo. Projekt ponúka podobne prívetivé prostredie, ako to majitelia tejto chaty poznajú z detstva.

„Keď sa naskytla možnosť obstarania, bola to jasná voľba, zamilovali sme sa. Mali sme aj možnosť nahliadnuť do histórie tohto miesta, ktoré nám pôvodná majiteľka rozprávala, doteraz sme v kontakte a navštevuje nás,“ hovoria majitelia.

Možno, že aj jej spomienky ovplyvnili celý budúci charakter chalúpky. Do tohto miesta chceli premietnuť jednak zachovanie pôvodu, tradícií, remesla, lokálnosti a súčasne tomu vdýchnuť novosť, sviežosť, odtlačok dnešnej doby a odtlačok toho, čo je blízke ich rodine.

Cieľom bolo vytvoriť upokojujúce minimalistické prostredie a podčiarknuť celkovú atmosféru chalúpky, ktorá je takmer identickou kópiou tej pôvodnej. Dôležitá bola aj kvalita materiálu, prevedenie a celková kompaktnosť vonkajšej a vnútornej atmosféry.

zdroj: www.kubicek.studio

„Chceli sme miesto, kde môžeme kvalitne tráviť čas s rodinou, či už aktívne za zimného času na bežkách alebo pri jarných prechádzkach, dlhých raňajkách alebo naopak teplých, letných večerov pri ohni a na jeseň sedieť pri zapálených kachľových peciach, alebo si len v tichosti užiť výhľady do údolia.“

Najdôležitejšie bolo vytvoriť na tomto mieste prívetivú atmosféru pre rodinné stretávania, kde sa bude človek cítiť maximálne útulne a pohodovo.

zdroj: www.kubicek.studio

Projekt nesie názov „Dve sestry“ a pramení z osobného príbehu majiteľky. Je pripomienkou vlastnej sestry, dvoch dcér – sestier a viery v silu spojenia ženskej energie.

Slovo architektov

„V obľúbenej výletnej a lyžiarskej destinácii blízko Harrachova na pomedzí Jizerských hôr a Krkonôš, vyrástla chalúpka otvorená ako verejnosti pre ubytovanie, tak pre voľné víkendy rodiny a priateľov jej majiteľov. Za celou výstavbou a projektom stojí aj ich rodinná firma Projectica,“ popisujú architektka Denisa Strmisková.

zdroj: www.kubicek.studio

„Chalúpka kopíruje takmer totožne svoju historicky pôvodnú predlohu – rodinnú chalupu, v ktorej pôvodní majitelia nejaký čas v horách zdržiavali aj natrvalo. V jej fasáde sú dodržané tradičné postupy lokálnej architektúry.“

Okrem toho, všetky drevené prvky sú vyrobené ručne na mieru. Strechu pokrýva šindľová krytina z jesenického šindľa a funkčné okná s dvojsklom kopírujú tradičné tvarovanie.

Chata Dve sestry

Predvolenou predlohou bola aj dispozícia vnútorných miestností, ktoré kopírujú jej pôvodný stav. Na prízemí je to veľkorysá izba s kachľovou pecou, posedením a zázemím kuchyne s možnosťou roztvorenia francúzskeho okna a otvorenia celého priestoru do záhrady.

zdroj: www.kubicek.studio

Samostatná kuchyňa orientovaná na východ zase atmosférou perfektne slúži na raňajky a ponúka všetko zázemie pre pohodlné varenie. V objekte sa ďalej nachádzajú dve samostatné kúpeľne s WC a sprchou. Na hornom poschodí sú aj dve spálne s možnosťou ubytovania celkom 8 osôb.

zdroj: www.kubicek.studio

Dizajn nábytku balansuje na hranici medzi minulosťou a súčasnosťou.

„Kombinovali sme zámerne niekoľko druhov a odtieňov driev, kovy a svetlé tóny, v detaile sa potom priestorom premieta teplá oranžová farba. Mobiliár je navrhnutý v jednoduchom tvarovaní a v kvalitných materiáloch kovu alebo masívneho dreva.“

Rad nábytku je vyrobený na mieru stolárskymi dielňami, alebo ide o repasiu starých kusov nábytku a osvetlenia.

„Zo súčasného dizajnu sme zvolili dánsku značku Frama – jedálenské stoličky a osvetlenie v obývacom priestore, jemné textilné svietidlo alebo svietidlo švédskeho výrobcu Wästberg v kuchyni. Interiér je doplnený ilustráciami českých výtvarníkov Tomski&Polanski tematicky spracovávajúci práve prostredie miestnych hôr,“ uzatvára architektka.

Zdroje: Projectica s.r.o. [architektúra], Denisa Strmisková Studio [interiérový dizajn], dve-sestry.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá