Slováci predstavili startup, ktorý ti pomôže vybrať dokonalú nehnuteľnosť. Ide o doposiaľ nevídanú službu

  • Slovenský startup prichádza s unikátnou realitnou platformou R4U
  • Tá vďaka prehliadaniu na interaktívnej mapke, s množstvom praktických vychytávok, uľahčí inzerciu a predaj nehnuteľností
Unsplash/vun anh, R4U
Unsplash/vun anh, R4U
  • Slovenský startup prichádza s unikátnou realitnou platformou R4U
  • Tá vďaka prehliadaniu na interaktívnej mapke, s množstvom praktických vychytávok, uľahčí inzerciu a predaj nehnuteľností

Kúpa nehnuteľnosti či pozemku je na Slovensku často boj. Na Slovensku však vznikol startup, ktorý chce zmeniť celý proces kúpy a predaja. Za projektom R4U stoja odborníci z prostredia realít, majú bohaté skúsenosti – v tejto oblasti sa pohybujú 4 desaťročia. Na trh prišli s webovou aplikáciou, ktorá ponúka širokú škálu služieb.

Vyhľadávanie, sprostredkovanie, predaj či prenájom nehnuteľností, všetko je pod pokrievkou dynamického a originálneho prostredia. Ako uvádza startup, hlavný rozdiel medzi bežnými realitnými prehliadačmi ponúka interaktívna mapka, vďaka ktorej si je možné vyhliadnutú nehnuteľnosť pozrieť rôznymi náhľadmi.

„Počas jednej dovolenky v horách, kde ma pri prechádzke lesom očarila krajina, som sa rozhodol, že si tam zadovážim pozemok. Napriek mojim skúsenostiam a znalostiam na realitnom trhu som pri hľadaní zistil, aký je problém a skutočne náročné dostať sa ku korektným a potrebným ponukám,“ spomína Igor Mazáček, člen predstavenstva spoločnosti.

„Neexistuje nič, čo obsahuje všeobecné informácie týkajúce sa práce s nehnuteľnosťami v lokalite, čo znamená, kto je majiteľ, aké je vysporiadanie majetku, poloha, terén, čo susedí s vybranou nehnuteľnosťou a mnoho ďalších aspektov. Vtedy mi napadlo, že by som vytvoril niečo, čo by uľahčilo toto sprostredkovanie v maximálnej efektívnosti pre všetkých zaujatých v problematike,“ dodáva.

Čo sa týka vstupných investícii, startup konkrétnu sumu nekomunikuje. „Vďaka veľmi šikovným a ústretovým chalanom od onlinesluzby.sk, ktorí majú v IT obore bohaté skúsenosti, sme dokázali platformu realizovať na prvotriednej vizuálnej a technickej úrovni, na základe investične vzájomne výhodnej dohody,“ vyjadril sa pre Startitup Mazáček.

Vývoj aplikácie trval vyše roka. „Najprv sme vytvorili realizačný tím 4 špecialistov z odboru sprostredkovania nehnuteľnosti, stavebnej činnosti, IT sféry a marketingu. Každý špecialista má svoj tím, ktorý sa stará o súčinnosť, funkčnosť a efektívnosť projektu. Súčasťou realizácie nápadu je nespočetné množstvo spoločných stretnutí, zisťovaní problematiky v praxi pre každú generáciu,“ uviedol Teodor Derzsi, podnikateľ v IT sektore, ktorý riadi viacero technických tímov.

Derzsi pre Startitup dodal, že prvotný je momentálne slovenský trh, následne plánujú expanziu do zahraničia. Konkrétne trhy však nešpecifikoval.

Platforma je aktuálne úplne zadarmo. „Spoločnosť kladie najväčší dôraz na čo najefektívnejšie uľahčenie práce s nehnuteľnosťami v unikátnom a modernom technologickom prostredí,“ hovorí Igor Mazáček. Zámerom aplikácie je sprostredkovanie bezpečného, rýchleho a férového kontraktu.

„Najbližším cieľom spoločnosti je neustála propagácia, vývoj, zjednodušovanie a spojenie čo najväčšieho počtu ľudí,“ vysvetľuje Mazáček.

„Sme len chvíľku spustení, takže chceme najprv pomôcť našim a zrealizovať realitnú revolúciu tu,“ doplnil plány spoločnosti Teodor Derzsi.

Zdroj: TS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá