Chceš pra­co­vať pre Spa­ceX? Elon Musk hľa­dá až 473 nový­ch zamest­nan­cov

Simona Hanzelová / 2. apríla 2017 / Startupy

zdroj: twitter.com/instagram.com

Webo­vá strán­ka Spa­ceX aktu­ál­ne ponú­ka 473 voľ­ný­ch pra­cov­ný­ch miest v 41 odde­le­nia­ch spo­loč­nos­ti.

Súkromná vesmírna spoločnosť SpaceX sa aktívne podieľa na rozvoji technológií, ktoré raz ľudstvu umožnia kolonizovať planétu Mars. Keď ju však Elon Musk v roku 2002 založil, spoločnosť podľa jeho slov pozostávala iba z kobercov a mexickej kapely. Dnes SpaceX zamestnáva stovky ľudí po celých Spojených štátoch amerických a spoločnosť neustále expanduje. Aktuálne je v spoločnosti otvorených až 473 pracovných pozícií.

zdroj: Elon Musk/SpaceX 

Zo 473 pracovných pozícií majú až dve tretiny sídlo v centrálach SpaceX v kalifornskom Hawthorne. Zvyšné pracovné miesta sú roztrúsené v texaskom Brownsville a McGregor, v Cape Canaveral na Floride, v mestách Irvine a Vandenberg v Kalifornií a vo Washingtone. Z obsadzovaných pozícií sa hľadá približne polovica inžinierov, 33% technikov, 5 % strojníkov, 5% špecialistov, 5% manažérov a 1% riaditeľov.

SpaceX však hľadá aj zamestnancov, ktorí nemusia mať žiadne skúsenosti s raketovými motormi, robotmi, softvérmi alebo inými high-tech systémami potrebnými na kolonizáciu Marsu. Napríklad, SpaceX momentálne hľadá na obhajovanie svojich právnych záujmov aj svojho právneho zástupcu. Ak si vášnivý a skúsený kuchár s dvojročnou praxou, spoločnosť ti môže ponúknuť prácu v meste McGregor. Žiadaný je aj barista, ktorý bude "dopĺňať palivo" ťažko pracujúcim tímom SpaceX v meste Hawthorne. Musk tam dokonca hľadá aj dobrého vrátnika.

zdroj: SpaceX/Flickr

Aká je teda práca pre SpaceX? Ľudia, ktorí už pre Muska pracovali, majú často rozporuplné skúsenosti. Niektorí hovoria, že by Muska nasledovali aj do pekla, ak by ich o to požiadal. Iní zasa zastávajú názor, že hoci sú zamestnanci SpaceX sú jednými z najtvrdšie pracujúcich a najšikovnejších ľudí na svete, sú neustále vystavovaní takmer nereálnym požiadavkám a očakávaniam, vďaka čomu sú na najlepšej ceste k vyhoreniu. Tak či onak, pracovná skúsenosť v SpaceX musí byť rozhodne na nezaplatenie.

zdroj článku: businessinsider.com 

Pridať komentár (0)