Chceš pracovať pre SpaceX? Elon Musk hľadá až 473 nových zamestnancov

  • Webová stránka SpaceX aktuálne ponúka 473 voľných pracovných miest v 41 oddeleniach spoločnosti.
collage
twitter.com/instagram.com
  • Webová stránka SpaceX aktuálne ponúka 473 voľných pracovných miest v 41 oddeleniach spoločnosti.

Súkromná vesmírna spoločnosť SpaceX sa aktívne podieľa na rozvoji technológií, ktoré raz ľudstvu umožnia kolonizovať planétu Mars. Keď ju však Elon Musk v roku 2002 založil, spoločnosť podľa jeho slov pozostávala iba z kobercov a mexickej kapely. Dnes SpaceX zamestnáva stovky ľudí po celých Spojených štátoch amerických a spoločnosť neustále expanduje. Aktuálne je v spoločnosti otvorených až 473 pracovných pozícií.

zdroj: Elon Musk/SpaceX 

Zo 473 pracovných pozícií majú až dve tretiny sídlo v centrálach SpaceX v kalifornskom Hawthorne. Zvyšné pracovné miesta sú roztrúsené v texaskom Brownsville a McGregor, v Cape Canaveral na Floride, v mestách Irvine a Vandenberg v Kalifornií a vo Washingtone. Z obsadzovaných pozícií sa hľadá približne polovica inžinierov, 33% technikov, 5 % strojníkov, 5% špecialistov, 5% manažérov a 1% riaditeľov.

SpaceX však hľadá aj zamestnancov, ktorí nemusia mať žiadne skúsenosti s raketovými motormi, robotmi, softvérmi alebo inými high-tech systémami potrebnými na kolonizáciu Marsu. Napríklad, SpaceX momentálne hľadá na obhajovanie svojich právnych záujmov aj svojho právneho zástupcu. Ak si vášnivý a skúsený kuchár s dvojročnou praxou, spoločnosť ti môže ponúknuť prácu v meste McGregor. Žiadaný je aj barista, ktorý bude „dopĺňať palivo“ ťažko pracujúcim tímom SpaceX v meste Hawthorne. Musk tam dokonca hľadá aj dobrého vrátnika.

zdroj: SpaceX/Flickr

Aká je teda práca pre SpaceX? Ľudia, ktorí už pre Muska pracovali, majú často rozporuplné skúsenosti. Niektorí hovoria, že by Muska nasledovali aj do pekla, ak by ich o to požiadal. Iní zasa zastávajú názor, že hoci sú zamestnanci SpaceX sú jednými z najtvrdšie pracujúcich a najšikovnejších ľudí na svete, sú neustále vystavovaní takmer nereálnym požiadavkám a očakávaniam, vďaka čomu sú na najlepšej ceste k vyhoreniu. Tak či onak, pracovná skúsenosť v SpaceX musí byť rozhodne na nezaplatenie.

zdroj článku: businessinsider.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech