Chceš pracovať v ESETE? Pýtali sme sa, čo všetko musí spĺňať ideálny kandidát

  • Chcel by si pracovať v Esete? Pýtali sme sa personalistov, na čo najviac prihliadajú pri výbere svojich kandidátov
  • Ak si myslíš, že spĺňaš všetky uvedené požiadavky, si na dobrej ceste zamestnať sa
Eset Media
  • Chcel by si pracovať v Esete? Pýtali sme sa personalistov, na čo najviac prihliadajú pri výbere svojich kandidátov
  • Ak si myslíš, že spĺňaš všetky uvedené požiadavky, si na dobrej ceste zamestnať sa

Eset je slovenská globálna firma, ktorá patrí medzi najúspešnejšie biznis príbehy u nás. V súčasnosti pôsobí vo viac ako 200 krajinách sveta a antivírus od Eset sa radí medzi globálne uznávané a oceňované systémy.

Tržby Esetu dosahujú desiatky miliónov a spoločnosť sa neustále rozširuje a vytvára nové partnerstvá. Firma zamestnáva viac ako 1600 zamestnancov a na pracovnom portály Profesia.sk má v súčasnosti desiatky otvorených pozícií.

„V ESET je zámer chrániť užívateľov pred kybernetickými útokmi neustále na prvom mieste, preto už 30 rokov pomáhame ľuďom užívať si vynikajúce možnosti, ktoré prináša svet technológií a internetu,“ opisuje svoju hlavnú úlohu na pracovnom portály.

Spoločnosť sa netají tým, že aj napriek nedostatku kvalifikovaných ľudí na pracovnom trhu, je záujem pracovať pre ESET stále veľký. Pýtali sme sa preto, na čo sa pozerajú personalisti v Eset, keď k nim príde nový uchádzač.

Ideálny „eseťák“

Ak chceš pracovať pre slovenský Eset, mal by si byť v prvom rade odvážny a prichádzať s nápadmi, ako urobiť svoju prácu lepšie. Líderka tímu pre vzťahy so zamestnancami Michaela Kuchtová z Esetu hovorí, že ideálny kandidát si robí svoju prácu kvalitne a spoločnosť sa môže na neho spoľahnúť.

Ďalším, veľmi dôležitým, aspektom sú hodnoty, ktoré by mal zamestnanec s Esetom zdieľať. „V neposlednom rade musí zdieľať naše hodnoty, ktorými sú odvaha, čestnosť, spoľahlivosť a zanietenie. V kombinácii s tými správnymi skúsenosťami na konkrétnu pracovnú pozíciu je to človek, ktorého u nás veľmi radi privítame,“ hovorí pre StartitUp Kuchtová.

Kuchtová súčasne priznáva, že čas na obsadenie pracovných pozícií je dlhší a situácia na pracovnom trhu nie je pre zamestnávateľov ideálna.

„Keďže je však Eset silnou a známou značkou a patrí medzi naj zamestnávateľov na Slovensku, záujem kandidátov o naše pozície je vyšší. Vždy sa nám tak podarí nájsť správneho kolegu,“ vysvetľuje Kuchtová.

zdroj: Kancelária ESET/Press Kit

Buď sám sebou a maj svoju dávku energie

Eset ďalej priznáva, že energia, ktorá vychádza z človeka robí veľmi veľa. Pri pohovore je dôležité pripraviť si tie správne otázky a preukázať, že ťa práca skutočne baví.

„Na každom kandidátovi nás však zaujme najmä energia, ktorú vyžaruje a to, že je sám sebou a na nič sa nehrá. Keď vidíme, že ho práca baví, o našu pracovnú pozíciu má evidentný záujem a má pripravené tie správne otázky, je na dobrej ceste stať sa našim kolegom,“ opisuje výber kandidátov Kuchtová.

Na osobnosť sa samozrejme prihliada v kontexte na dané pracovné miesto. „Napríklad osobnosť obchodníka je zvyčajne odlišná od programátora, a tak aj kvality, ktorými zaujme sú odlišné,“ uzatvára Kuchtová

Ak by sme to teda mali zhrnúť, tak pre jednu z najúspešnejších slovenských firiem je najdôležitejšie hlavne to, či ťa práca baví, či máš tie správne otázky a či vyžaruješ dostatok energie pre danú pozíciu. Musíš byť sám sebou, prichádzať s nápadmi, ako robiť prácu lepšie a zdieľať hodnoty spoločnosti.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá