Chceš si nájsť partnera online? Štúdia odhalila, čo ovplyvňuje tvoju atraktivitu najviac

  • Hľadáš si partnera cez Internet? Radšej si daj pozor na gramatiku
  • Účastníci britskej štúdie totiž pokladajú gramatické chyby za neatraktívne
  • S gramatikou ti pomôžu diktáty, alebo aj slovenská appka
cess
unsplash.com
  • Hľadáš si partnera cez Internet? Radšej si daj pozor na gramatiku
  • Účastníci britskej štúdie totiž pokladajú gramatické chyby za neatraktívne
  • S gramatikou ti pomôžu diktáty, alebo aj slovenská appka

Digitálna doba nás všetkých privádza ku gramatickej lenivosti. Chyby za nás opravuje autocorrect, alebo iné elektronické služby, ktoré sa učia z nášho slovníka pomocou algoritmov. Anligcká štúdia však poukazuje na fakt, že ak si chceme nájsť na online zoznamke partnera, je lepšie si zopakovať gramatiku.

Nesprávna gramatika znamená nezáujem

Štúdia prišla s informáciou, že pokiaľ sú slová v texte usporiadané zle, alebo ide o iné gramatické chyby, môže to pre potenciálnu známosť znamenať neporiadnosť, nedbanlivosť, či nedostatok záujmu. To môže ovplyvniť atraktivitu celého online profilu. Prieskum tiež ukázal, že ak sa respondent prihovorí vetou ako „Ahoj!“, je to síce milé, ale väčšiu úspešnosť mali respondenti s o trochu viac oficiálnou komunikáciou.

zdroj: unsplash.com

Gramatika môže byť tiež znakom zlej výchovy

Budúci partneri sa pozerali aj na iné dôvody zlej gramatiky. Pripisovali ju zlej výchove, vynechávaniu školy a zlému správaniu sa, či ignorácii. Gramatika podľa štúdie teda stojí za komplexným obrazom celého profilu. Síce človek na začiatku posudzuje fotografiu, no akonáhle sa vymenia prvé správy, všetko je jasné.

Ako teda uspieť?

Je dôležité si správu pred odoslaním poctivo prečítať. Nemala by obsahovať žiadne gramatické chyby. Je najlepšie sa vyvarovať aj výrazom, ktoré sa v bežnej reči nevyúživajú a ideálne je pôsobiť písaným prejavom aspoň trochu oficiálne. Vďaka originálnemu a citlivému prejavu sa dá jednoduchšie vybudovať dôvera.

zdroj: woman

Pomôže aj appka

Ako sa ale zlepšiť v gramatike? Napriek tomu, že sa gramatika učila naposledny na strednej škole, sa dá jednoducho zopakovať. Takmer 4000 otázok zameraných na slovenskú gramatiku overí tvoje schopnosti. Aplikáciu Slovenská gramatika si stiahneš tu.

Mladí sú závislí na telefóne

Okrem randenia v online priestore je však problém aj inde. Takmer štvrtina mladých ľudí je závislá od svojich smartfónov. Tvrdí to štúdia, ktorú vypracovali psychiatri na King’s College London a jej výsledky publikovali v BMC Psychiatry. Na projekte sa podieľalo 42-tisíc mladých ľudí. Výskumníci zistili, že správanie 23 percent z nich je totožné so závislosťou. Zákaz používania smartfónu v nich vyvolal pocit zlosti. Zistili tiež, že mládež nedokáže kontrolovať čas, ktorý trávi na telefóne. Podľa ďalšej štúdie tým, že venujeme čas niekomu v online priestore, môžeme poškodiť vzťah ktorý máme. Tak aby sa náhodou nestalo, že nový vzťah neskončí kvôli telefónu, tak rýchlo, ako začal.

Zdroje: journals.sagepub.com, BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá