Chceš si zbaliť veci a vypadnúť? Teraz máš unikátnu možnosť, Taliansko ti za tvoju prítomnosť zaplatí až 28-tisíc

  • Ak si sníval o dovolenke v krásnych dedinkách Talianska, prišiel tvoj čas
  • Má to však jednu podmienku, musíš sa do nich presťahovať
Kalábria
Unsplash/Nemanja Peric, Instagram/gabriele_costa96
  • Ak si sníval o dovolenke v krásnych dedinkách Talianska, prišiel tvoj čas
  • Má to však jednu podmienku, musíš sa do nich presťahovať

Na kraji talianskej „čižmy“, v regióne Kalábria, zívajú niektoré z dedín a miest prázdnotou. Sú obklopené malebnými plážami a vekový priemer populácie siaha veľmi hlboko. Aby tieto miesta nezomreli, talianska vláda rozhodla, že poskytne štedrý finančný príspevok každému záujemcovi, ktorý sa po schválení žiadosti presťahuje do akejkoľvek z týchto lokalít.

Možno sa pýtaš, v čom je háčik. Zdá sa však, že tentokrát je ponuka skutočne reálna pre každého, kto má menej rokov ako 40, informuje portál Time Out. To je jedna z troch podmienok Talianska. Ak teda do spomínanej skupiny spadáš, pokračuj v čítaní a možno sa na konci nášho článku rozhodneš zbaliť si tašku a opustiť Slovensko.

Štipendium alebo jednorazový príspevok

Talianska vláda je rozhodnutá zaplatiť záujemcom príspevok do 28 000 eur. Po chválení žiadosti sa musíš byť schopný presťahovať sa do jednej z dedín či miest do 90 dní. Následne si môžeš vybrať, či dostaneš príspevok v jednorazovej forme, alebo si zvolíš mesačné štipendium do výšky 1 000 eur počas dvoch až troch rokov.  Poslednou podmienkou je, že si musíš založiť podnikanie, respektíve máš dve možnosti. Buď si otvoríš malú firmu, alebo príjmeš ponúkané možnosti v oblasti služieb, ktoré sú v danom meste v deficite.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mistery Hunters (@misteryhunters)

Vláda chce týmto činom docieliť opätovné zaľudnenie oblasti. Ak rozmýšľaš nad výpoveďou v práci, zbalením si vecí a odsťahovaním sa na miesto, kde budeš mať konštantný príliv peňazí bez námahy, pokoj od všetkého a budeš môcť poskladať svoj život nanovo, hor sa do toho.

Nasledovať by mohli aj ďalšie ponuky

Gianluca Gallo, regionálny člen rady, prezradil pre CNN, jednorazové financovanie by malo slúžiť na podporu spustenia novej komerčnej činnosti, či už je to penzión, reštaurácia, bar, vidiecka farma alebo obchod. „Vylepšujeme technické podrobnosti, presnú mesačnú výšku a trvanie finančných prostriedkov a to, či máme zahrnúť aj o niečo väčšie dediny s až 3 000 obyvateľmi,“ hovorí. „Doteraz sme mali obrovský záujem v rámci dedín. Dúfame, že ak bude táto schéma fungovať, vytvoríme viac podobných ponúk.“

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fabrizio Mauri Photos (@fabriziomauriphotos)

„Chceme, aby to bol experiment sociálneho začlenenia. Chceme prilákať ľudí a obnoviť život v regióne, vychutnať si prostredie, zútulniť nevyužívané mestské lokality, ako sú konferenčné sály a konventy, všetko, samozrejme s vysokorýchlostným internetom. Neistý cestovný ruch a euro-domy nie sú najlepšie spôsoby, ako vylepšiť juh Talianska,“ dodáva Coppola.

V ponuke sa momentálne nachádzajú malebné lokality ako Civita, Samo a Precacore, Aieta, Bova, Caccuri, Albidona, Sant’Agata del Bianco, Santa Severina a San Donato di Ninea. Ak si podľahol pokušeniu vydať sa za dobrodružstvom, sleduj webovú stránku Kalábrie.

Zdroje: Time Out, Portale Regione Calabria, CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie