Chceš si znova vychutnať svoj obľúbený seriál? Samsung ti ho vymaže z pamäte pomocou hypnózy

  • Samsung spojil sily s hypnotizérmi a prináša naozaj kontroverznú službu
  • Ľuďom sľubuje zázrak vymazania spoilerov obľúbeného seriálu z pamäte
  • Tento "zázrak" môžeš otestovať aj ty. Stačí si prejsť 23-minútovou videohypnózou
HBO, youtube.com
  • Samsung spojil sily s hypnotizérmi a prináša naozaj kontroverznú službu
  • Ľuďom sľubuje zázrak vymazania spoilerov obľúbeného seriálu z pamäte
  • Tento "zázrak" môžeš otestovať aj ty. Stačí si prejsť 23-minútovou videohypnózou

Možno poznáš ten pocit, keď dopozeráš sériu obľúbeného seriálu a nevieš, čo ďalej so životom. Čo keby však existoval spôsob, ako si pozrieť staré série znova tak, akoby si ich videl prvýkrát? Doteraz ťa to zrejme ani nenapadlo, pretože koho by bavilo sledovať dej, ktorého vývoj už dopredu poznáš? Stačí, že ti kamoš „omylom“ prezradil spoiler z poslednej série Game of Thrones a hneď ťa okradol o akékoľvek divácke napätie. Teraz je tu však kontroverzná novinka s názvom Unspoil me, ktorá sľubuje vymazanie spomienok na dej obľúbeného seriálu z pamäte.

Úžasné aj strašidelné zároveň. Za touto službou stojí Samsung, ktorý spolu s profesionálnymi hypnotizérmi Ulfom Sandströmom a Fredrikom Praestom vytvoril špeciálne 23-minútové video hypnoterapie. Odborníci s dlhoročnými skúsenosťami v tomto odbore sa ťa cez tvoju obrazovku počítača pokúsia zhypnotizovať a vymazať z tvojej pamäte kľúčové momenty deja akéhokoľvek seriálu či filmu na ktorý si spomenieš. Samsung veľmi dobre vie, ako ľudia milujú svoje seriály.

Potom, čo odklikneš súhlas, že máš 18 rokov a si mentálne zdravý, hypnotizér ťa privíta príjemným hlasom. Predstaví ti, o čo v krátkej terapii pôjde, prinúti ťa sledovať obrazce na obrazovke a pomaly sa ponárať do stavu hypnózy. Prikáže ti počítať do 300 odzadu či predstavovať si kráčanie po schodoch, a zatiaľ ti porozpráva zopár príbehov. Nechá ťa tiež predstaviť si moment, keď si seriál pozrieš znova s čistým štítom. Keď prejdeš celým procesom, mal by si sa na to vyspať a na druhý deň už by si si nemal pamätať spoilery konkrétneho seriálu.

Premyslený marketing aj dôvod pre obavy

To, či hypnóza naozaj funguje, si môžeš skúsiť sám. Rátaj však s tým, že ide najmä o premyslený marketingový ťah Samsungu. Unspoil me je totiž „navrhnutý“ pre televízory QLED od Samsungu. Napriek tomu, že hypnóza má fungovať s každým zariadením, spoločnosť odporúča pozrieť si „zabudnuté“ seriály práve na tomto televízore pre údajne maximálny zážitok. Napriek tomu, že hypnóza má vo všeobecnosti preukázaný efekt, v tomto prípade je na pováženie jej masový efekt či využitie pre marketing a celá vec je tak trošku na hrane.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Screenshot/ Samsung

Otázne je, či by sme vôbec mali chcieť byť hypnotizovaní niekým, koho cieľom je zarobiť na nás. Amatér len ťažko zistí, aký je skutočný účel takejto hypnózy a či človeka skôr nepresvedčí o tom, že nutne potrebuje nové zariadenie od Samsungu. Zájdime však v úvahách ešte o trochu ďalej. Ak by takáto technológia skutočne plošne fungovala, nemali by sme sa báť? Taký silný nástroj v rukách korporácií neveští nič dobré. Predstava hromadného hypnotizovania ľudí prostredníctvom obrazoviek smartfónov či len schopnosť vymazať im čokoľvek z pamäte, znie dosť creepy.

Ak máš trošku odvahy a nevadí ti byť pokusným králikom, pokojne sa nechaj zhypnotizovať a podeľ sa s nami o dojmy v komentároch. My si radšej počkáme na novú sériu našich obľúbených seriálov, pretože o kúpu novej telky naozaj nemáme záujem.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech