Chceš voliť mimo svojho rodného mesta? Pomocou tejto aplikácie to bude možné

  • Občianske združenie Slovensko.Digital opäť pripravuje jednoduchú aplikáciu na zjednodušenie účasti v parlamentných voľbách
  • Ak chceš voliť mimo svojho rodného mesta, táto aplikácia sa ti môže hodiť
BeFunky-collage
TASR
  • Občianske združenie Slovensko.Digital opäť pripravuje jednoduchú aplikáciu na zjednodušenie účasti v parlamentných voľbách
  • Ak chceš voliť mimo svojho rodného mesta, táto aplikácia sa ti môže hodiť

Na interaktívnom portáli Návody.Digital si po spustení aplikácie budú môcť občania len cez pár klikov požiadať o voličský preukaz na voľbu mimo svojho trvalého bydliska.

V priebehu pár minút si vygenerujú žiadosť, ktorú následne odošlú obci alebo mestu, v ktorom majú svoj trvalý pobyt. Účasť vo voľbách chce Slovensko.Digital zjednodušiť aj Slovákom, ktorí budú počas volieb v zahraničí.

Vyplnením jednoduchého formulára si priamo na Návody.Digital vygeneruješ žiadosť, ktorú musíš v prípade, že nemáš trvalý pobyt na území SR, doručiť na Ministerstvo vnútra. Ak majú Slováci v zahraničí trvalý pobyt na území Slovenska, musia žiadosť poslať svojej obci alebo mestu.

„Aplikácie, ktoré zjednodušujú proces žiadosti o voličský preukaz pre množstvo ľudí, pripravujeme od roku 2015. O moderný, jednoduchý a používateľsky príjemný spôsob požiadania o voličský preukaz alebo o žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia je vždy mimoriadny záujem zo strany občanov. Veríme, že aj takéto jednoduché riešenia pomôžu množstvu občanov zúčastniť sa volieb do Národnej rady SR,” za Slovensko.Digital hovorí Ján Suchal.

Obe aplikácie pre používateľov dostupné už v najbližších týždňoch.

Aktuálne portál rieši 16 živnotých situácií

Interaktívny portál Návody.Digital, ktorý pripravilo občianske združenie Slovensko.Digital v spolupráci s dobrovoľníkmi zo širokej IT komunity, ponúka prehľadné návody a postupy ako vybaviť úradné záležitosti (napríklad prepis auta, založenie s.r.o. či povinnosti pri strate dokladov) elektronicky.

Pre každú situáciu je pripravený zrozumiteľný návod, ako má občan postupovať, čo má ktorému úradu poslať a aké sú lehoty na vybavenie jeho žiadosti. Všetky uverejnené informácie sú overené po právnej a odbornej stránke. Po registrácií na portál si bude používateľ môcť odškrtávať splnené úlohy a bude tiež vždy vedieť, aké kroky musí ešte urobiť.

Aktuálne pomáha portál občanom elektronicky vyriešiť 16 životných situácií. V budúcnosti pribudnú ďalšie návody, ako vyriešiť životné situácie elektronicky.

„Pri tvorbe návodov spolupracujeme s renomovanými odborníkmi z danej sféry, napríklad pri príprave návodov z ekonomickej sféry so spoločnosťou KROS. Na portáli sa však spolupodieľajú viaceré spoločnosti, rovnako ako aj marketingoví špecialisti či odborníci na UX,” za Slovensko.Digital dodáva Hana Benediktová.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech