Chceš vyraziť na výlet do lesa? Toto ti za žiadnu cenu nesmie chýbať

rbjxzabf7cvew7l
vasekupony.sk

Letné počasie neláka len k vode. Krásny výlet si môžete urobiť aj do lesa. Ak patríte k tým, ktorým učarovala krása letnej prírody, poradíme vám, čo všetko si na výlet zbaliť, aby ste mali poruke všetko potrebné.

Prakticky a úsporne

Základom balenia na výlet do lesa je vziať so sebou všetko, čo budete potrebovať, a nebaliť pritom množstvo zbytočností. Príliš ťažké batohy by vám výlet mohli znepríjemniť rovnako ako chýbajúce vybavenie. Baľte sa preto s rozvahou a preferujte praktickosť. 

Turistická obuv

Začnime od nôh – tie by mali po celý čas kráčať v pohodlí a suchu. Zvoľte preto kvalitnú turistickú obuv. Uzatvorené topánky, ktoré dobre držia nohu, sú dôležité aj v lete. V teréne si iste nevystačíte so sandálmi či šľapkami. Turistické topánky vyberajte z nepremokavých materiálov vo vhodnej veľkosti. Nezabudnite si ich tiež vopred trochu rozchodiť, aby sa prispôsobili vašej nohe. Predídete tak zbytočnej bolesti.

Rady k nákupu

Pri nákupe nestačí skúšať turistické topánky len na rovine. Mali by ste si vyskúšať aj chôdzu po šikmej ploche a po schodoch. Medzi palcom a špičkou by mala zostávať medzera na jeden prst – vďaka tomu vás nebudú topánky tlačiť pri zostupe z kopca. Jednotlivé modely majú tiež označenú vhodnosť pre jednotlivé stupne náročnosti terénu.

Na rodinný výlet po nenáročnom teréne vám postačí ľahká trekingová obuv s mäkšou podrážkou alebo outdoorové topánky. Na vysokohorskú túru po náročnom teréne uprednostnite vysokú trekingovú obuv so spevnenou špičkou. Označenie vhodnosti pre jednotlivé terény nájdete v nasledujúcej tabuľke:

Označenie

Terén, do ktorého je obuv určená

A

upravené chodníky, ľahký terén

B

lesné chodníky, mäkký aj tvrdý terén

C

náročný a skalnatý terén, vhodné aj na ľahké lezenie

D

na zimu a vysokohorskú turistiku

 

Do topánok patria kvalitné ponožky. Zvoľte priedušné materiály, ktoré dobre odvádzajú vlhkosť. Najvhodnejšie sú funkčné ponožky. Do batoha vám odporúčame zbaliť jeden pár navyše.

zdroj: vasekupony.sk

Oblečenie na turistiku

Na výlet do prírody je vhodné obliecť sa vo viacerých vrstvách tak, aby ste si ich mohli podľa potreby vyzliekať. Spodné vrstvy by mali byť z priedušných materiálov. Vhodné sú funkčné, prípadne bavlnené tričká a funkčná spodná bielizeň. Z pokožky tak bude dobre odvádzaný pot a vy zostanete v suchu.

Na tričko si oblečte mikinu, ideálne na zips, aby ste sa mohli kedykoľvek rozopnúť. Navrchu by sa mala nachádzať vodoodolná bunda, ktorá vás ochráni pred nepriaznivým počasím. Bundu si zbaľte aj v lete. Na horách môže byť nielen chladnejšie, ale tiež sa tam rýchlo mení počasie a krátke letné prehánky či búrky nie sú ničím výnimočným. Do batoha si preto iste nezabudnite pribaliť aj pršiplášť. Nezabudnite na ochranu hlavy a k výbave pridajte šiltovku alebo šatku. Šatka vám v chladnejšom počasí môže poslúžiť aj na ochranu krku. 

Kam to všetko zbaliť

Aby ste si mohli všetko zabaliť, budete potrebovať batoh. Okrem náhradného oblečenia, jedla a pitia si do neho vložte aj mini lekárničku pre prvú pomoc. Aj na jednodňovú túru vyberajte batohy s vystužením a polstrovaním, aby sa vám pohodlne nosili. Batoh by mal byť zároveň v zadnej časti priedušný. Dôležité sú tiež kvalitné zipsy a nepremokavý materiál.

Ako ušetriť

Oblečenie, obuv aj doplnky nakúpite lacnejšie, ak využijete zľavové kupóny a kódy, ktoré vám mnohé obľúbené obchody ponúkajú.

Ak sa chystáte do prírody na viac dní,určite budete potrebovať kvalitný stan, spacák, karimatku či ďalšie potreby na kemping, ktoré si teraz za zľavové kupóny Hej môžete zadovážiť oveľa výhodnejšie. V bohatej ponuke eshopu však nájdete napríklad aj kvalitné kamery, fotoaparáty či drony, ktoré sa vám za cestou za zážitkami určite budú hodiť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech