Chceš žiť na pláži? Dvaja Poliaci chcú vybudovať dedinku na najkrajšom ostrove sveta

  • Sny si treba plniť, ideálne na mieste, ktoré je dokonalou ukážkou, ako môže vyzerať raj.
pako
instagram.com/caiotravels
  • Sny si treba plniť, ideálne na mieste, ktoré je dokonalou ukážkou, ako môže vyzerať raj.

Mnohým z nás by určite neprekážal spontánny útek na takéto božské miesto. Zobudiť sa každý deň na pláži, ísť si zaplávať a dať si drink, znie ako vysnívaná idilka. Život plný slnka a pohody láka aj dvoch iniciatívnych Poliakov, ktorí sa rozhodli sny o plážovom živote pretaviť do reality.

Počas ich ciest po svete natrafili na filipínsky ostrov Palawan, ktorý sa im javí ako perfektné miesto na začiatok života mimo realitu. Svoj odvážny projekt nazvali Arkadia. Ich plánom je na prenajatom pozemku vybudovať dedinku pri oceáne, v ktorej si môže ktokoľvek prenajať svoj domček na pláži. Cena takéhoto domčeka by sa pritom pohybovala v hodnote 280 eur za mesiac.

Can we make waterfall Wednesdays a thing? #waterfallwednesday  #cebu #philippines

Príspevok, ktorý zdieľa Travel & Adventures (@mattdwaters),

Mladé duo plánuje niečo podobné zrealizovať aj v ďalších tropických krajinách. Takéto dedinky by radi uvideli aj v Thajsku, Kambodži, Barme či Vietname. Sú pritom otvorení novým nápadom, myšlienkam a spoluprácam aj s ďalšími ľuďmi, ktorí si tak ako oni vedia predstaviť dôchodok pod palmami.

Palawan sa tak čoskoro môže stať domovom mladých Poliakov a ľudí zdieľajúcich ich filozofiu. Na prenajatom pozemku majú v pláne postupne vybudovať pár drevených domčekov vo filipínskom štýle. Na stavbu využijú miestne materiály ako je bambus, či palmové listy.

Ostrov Palawan patrí asi k tomu najlepšiemu, čo na Filipínach môžeš vidieť. Svoje hlavné poklady si ostrov vyhradil na svojej severnej časti. Nájdeš tu pláže, čisté tropické more a malebné vápencové útvary, za ktorými sa môžeš vydať na vahadlových lodiach.

Palawan bol dokonca odhlasovaný za najkrajší a najexotickejší ostrov pre rok 2017, podľa čitateľov Travel + Leisure magazine. Dôvod? Tým môže byť aj podzemná rieka Puerto Princesa, ktorá je jedna z prírodných divov sveta. So svojou dĺžkou 8 kilometrov je Puero Princesa najdlhšou podzemnou riekou v Ázie a druhou najdlhšou na svete. Od roku 2011 patrí medzi 7 divov sveta. Palawan sa preslávil dokonca už v roku 1934, kedy tu bola nájdená najväčšia perla sveta, ktorá vážila 6,4 kilogramov.

Ak ťa tento nápad zaujal a chcel by si byť súčasťou projektu Arkadia, aktuálne informácie nájdeš na facebookovej stránke Go2Arkadia.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech