Chcú byť lepší ako banky a získali 500 miliónov, cez túto aplikáciu spravuješ všetky svoje financie

  • Úspešný startup Revolut získal investíciu v hodnote pol miliardy amerických dolárov
  • Svojím pôsobením chcú nastaviť zrkadlo bankám a byť v spravovaní financií lepší
  • Startup funguje aj na Slovensku
Revolut.com
Revolut.com
  • Úspešný startup Revolut získal investíciu v hodnote pol miliardy amerických dolárov
  • Svojím pôsobením chcú nastaviť zrkadlo bankám a byť v spravovaní financií lepší
  • Startup funguje aj na Slovensku

Finančná platforma Revolut, ktorej služby používa po celem svete viac ako 10 miliónov zákazníkov, dnes oznámila investíciu vo výške 500 miliónov dolárov v rámci investičného kola D.  Revolut doposiaľ na investíciách vybral celkom 836 miliónov dolárov.

V čele nového investičného kola stojí fond TCV. Do investícií sa zapojili aj ďalší doterajší investori. Investícia posunula valuáciu spoločnosti na úroveň 5,5 miliardy amerických dolárov. Revolut sa tak stal jednou z najhodnotnejších fintechových spoločností sveta. Spoločnosť o tom informovala vo svojej tlačovej správe. 

Nová investícia bola dohodnutá v dobe, kedy dopyt po službách Revolutu narastá a kedy má firma za sebou finančne úspešný rok. V roku 2019 Revolut zvýšil počet zákazníkov o 169% a počet denných užívateľov narástol o 380%. Obrat v roku 2018 narástol o 354%.

Firma zamestnáva cez 2000 ľudí

Investícia plánujú využiť na zdokonalenie zákazníckych skúseností a posilnenie pozície Revolutu na trhoch, kde firma v súčasnosti pôsobí, a to ako medzi koncovými užívateľmi, tak aj firemnými zákazníkmi. 

V budúcnosti sa firma plánuje zamerať tiež na oblasť pôžičiek pre firmy aj fyzické osoby, ďalej na rozširovanie sporiacich účtov s vysokými úrokmi za hranicami Veľkej Británie, a tiež na ďalšie zdokonaľovanie zákazníckych skúseností a rozširovanie bankových služieb v Európe.

Firma sa plánuje venovať aj rozvoju kariet Premium a Metal, s používaním ktorých sú spojené rôzne benefity ako napríklad neobmedzené zmeny cudzích mien, prístup do letiskových salónikov, bezplatné obchodovanie s akciami a cestovné poistenie.

Revolut plánuje naďalej investovať aj do náborových aktivít. V súčasnosti zamestnáva cez 2000 ľudí a minulý rok prijala na seniorné pozície viacerých zamestnancov.

zdroj: Revolut.com

Chcú byť lepší ako klasické banky

Nik Storonsky, zakladateľ a CEO Revolutu k novej investícii povedal: „Našim cieľom je postaviť globálnu finančnú platformu – jednotnú aplikáciu, v ktorej naši zákazníci môžu spravovať svoje financie. Táto investícia dokazuje vieru investorov v tento model. Našim cieľom do budúcnosti je rozšíriť naše bankové služby v Európe, navýšiť počet ľudí, ktorí účet od Revolutu každodenne používajú a mieriť k ziskovosti. TCV má dlhoročné skúsenosti s podporou firiem, ktoré po celom svete menia odbory, v ktorých pôsobia. Sme radi, že sa partnerom pre ďalší rozvoj našej platformy stali práve oni.

John Doran, generálny partner v TCV k investícii dodal: „Sme radi, že sme mohli spojiť sily s celým tímom Revolut a ľuďmi ako Nik a Vlad. Revolut používa najmodernejšie technológie a neustále sa snaží, aby skúsenosť zákazníkov s jeho službami bola na podstatne lepšej úrovni ako v klasických bankách. Tešíme sa, že podporíme tím na ich ceste, na ktorej konci bude Revolut jedna z najväčších  finančných služieb na svete.“

Spoločnosť Revolut bola založená v roku 2015 vo Veľkej Británii. Sídlo má v Londýne a zamestnáva 2 000 ľudí, ktorí pracujú na 23 miestach. Revolut je v súčasnosti jednou z najväčších komunít na svete v oblasti fintech. Po celom svete má viac než 10 miliónov zákazníkov. Od svojho vzniku Revolut spracoval viac než miliardu transakcií v hodnote viac než 130 miliárd amerických dolárov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech