Chlapík si vymyslel neuveriteľný biznis. Predajom vecí zo supermarketu zarobil milióny

  • Ryan Grant si vymyslel naozaj netradičný biznis plán
  • Zrejme by ti nenapadlo nakupovať v potravinách a veci potom predávať na Amazone
  • Jemu to ale napadlo a dnes je z neho milionár
Prírodný-4
uplead.com / cnbc.com
  • Ryan Grant si vymyslel naozaj netradičný biznis plán
  • Zrejme by ti nenapadlo nakupovať v potravinách a veci potom predávať na Amazone
  • Jemu to ale napadlo a dnes je z neho milionár

Ryan sa rozhodol predaju produktov cez Amazon venovať už počas svojho vysokoškolského štúdia. Vtedy išlo o akýsi „bočný job”, dnes ale zarába neporovnateľne viac a pribudli k tomu aj zárobky z jeho e-bookov či kurzov, kde ľudí učí, ako v tejto oblasti uspieť. O tom, že ľuďom má čo odovzdať, niet pochýb. Zarába totiž milióny dolárov ročne a ako sám hovorí, stojí ho to len 10 hodín práce týždenne. 

Jeho nápad sa zrodil popri štúdiu

Ryan sa začal predaju cez Amazon venovať už počas svojho vysokoškolského štúdia. Ako uvádza portál Repricer Express, organizoval vtedy na akademickej pôde podujatia, kde od iných študentov skupoval staré učebnice a skriptá, ktoré potom predával ďalej. Ročne týmto spôsobom zarobil cca 10-tisíc dolárov. 

Aby ušetril čas, začal využívať službu Fulfillment by Amazon, vďaka čomu nemusel knihy odosielať po jednom – o všetko sa už postaral Amazon. 

Ryanove víkendy teda niekoľko rokov vyzerali tak, že počas týždňa ste ho mohli nájsť na prednáškach a pri organizovaní podujatí, kde mohol tieto knihy odkúpiť, a následne celý víkend scanoval skriptá, pripravoval balíky a zisťoval, ako by mohol na Amazone zarábať ešte viac.

Po skončení školy svoju záľubu odložil

Napriek tomu, že v tomto biznise sa mu darilo, po škole sa rozhodol inak. Bál sa sa začať naplno podnikať na vlastnú päsť a na odvahe mu nepridali ani tlaky z jeho okolia „nájsť si normálnu prácu”. Na nejaký čas sa tak stal accountantom.

Ako sa ale vyjadril pre CNBC: „Onedlho som si ale uvedomil, že to nie je kariérna cesta, ktorou chcem kráčať. Táto skúsenosť ma prinútila obhliadať sa po iných možnostiach a začal som premýšľať nad tým, ako by som mohol s týmto jobom skončiť a stať sa pánom svojho vlastného času.”

Netrvalo dlho a Ryan v tom mal jasno. Rozhodol sa vrátiť k predaju vecí na Amazone, tentokrát to ale knihy neboli. Rozhodol sa nakupovať vo Walmarte a tieto veci následne predávať ďalej. 

Z hollywoodskej hviezdy biznismen s alkoholom. Ryan Reynolds radí, ako môžeš v podnikaní uspieť aj ty

Logo

Digital Marketing Specialist Seasy

1000 - 1600 €
mesačne
mesačne

Z tej najobyčajnejšej myšlienky dokonalý biznis plán

Takmer každý deň po práci a počas víkendov ste ho teda mohli stretnúť vo Walmarte. Nakupoval všetko, o čom si myslel, že by to mohol predať so ziskom – rôzne vychytávky do domácnosti, LEGO, bábiky Barbie, ale dokonca aj príbory z nehrdzavejúcej ocele. 

Ryan v článku na CNBC spomína, že kedysi zarábal touto činnosťou 1 000 dolárov mesačne, no uvedomoval si, že keď tomu bude venovať viac času, jeho zisky porastú. V roku 2013 tak poskočil o 3 mesiace zo zárobku 1 000 dolárov mesačne na 9 000 dolárov. Vtedy sa rozhodol, že je čas rásť. 

Vlastný sklad a vlastní zamestnanci

V roku 2014 už Ryan nezvládal skladovať všetok tovar u seba doma, a tak si prenajal svoj vlastný sklad. Okrem Walmartu začal nakupovať tiež v Targete alebo miestnych hračkárstvach.

Okrem vlastného skladu uňho ale došlo k ďalšiemu posunu – zamestnal svojho prvého zamestnanca. Ako totiž hovorí, v tej dobe sa venoval cca 30 hodín týždenne nakupovaniu, 15 hodín chystaniu zásielok a všetok tovar ešte musel zalistovať na Amazon. Zamestnanec mu tak prišiel viac ako vhod.

V roku 2017 sa presťahoval do niekoľkonásobne väčších priestorov a okrem toho, že dnes už nakupuje výrobky od veľkých predajcov a má viacero zamestnancov, predáva aj svoje e-booky či kurzy o tom, ako môže každý uspieť tak ako on.

Aké sú jeho tipy na úspech?

Sezónne produkty

Keď sa venuješ predaju akýchkoľvek produktov, Ryan radí, aby si nezabúdal na sezónnosť – ľudia milujú dekorácie a rôzne tematické veci. Trik je ale v tom, že napríklad po Vianociach môžeš dekorácie nakúpiť aj so 70 – 80 % zľavami, a o rok ich pred Vianocami predať s obrovským ziskom.

Každý robí chyby

Nedovoľ, aby ťa chyby odradili. Priznáva, že aj on ich so svojím tímom spravil hneď niekoľko a niektoré ho stáli množstvo peňazí. Práve to sú ale skúsenosti, na ktorých sa človek učí.

Čím väčšia investícia, tým väčší zárobok

Ak by Ryan chcel, pri svojich aktuálnych zárobkoch by mohol utrácať státisíce dolárov mesačne. Ako ale sám hovorí, jeho mesačný plat je skromný, pretože všetky peniaze investuje do ďalšieho rozvoja firmy a do zamestnancov, ktorí mu pomáhajú rásť. Platí totiž, že čím viac investuješ, tým väčší zárobok ťa v budúcnosti čaká. 

Začni čím skôr

A asi najlepšia rada na záver znie: začni čím skôr. Ak budeš nejakú príležitosť odkladať donekonečna, jedného dňa si budeš vyčítať, že si nezačal skôr. Začni preto ideálne ešte dnes – aj keď by to mal byť len akokoľvek malý krok. 

Zdroje: Repricer Express, CNBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie