Chorvátsko nie je pupok sveta. Tieto krajiny ti ušetria stovky eur a ponúknu viac

  • Ceny v Chorvátsku išli hore, na čo reagujú aj mnohí dovolenkári
  • Existujú krajiny, v ktorých by si dovolenku neplánoval
  • My ti ukážeme, že stoja za pozornosť
dovolenka, leto, pláž
Unsplash/Odette Ion, Chelsea Gates
  • Ceny v Chorvátsku išli hore, na čo reagujú aj mnohí dovolenkári
  • Existujú krajiny, v ktorých by si dovolenku neplánoval
  • My ti ukážeme, že stoja za pozornosť

V minulosti trvalo naplánovanie dovolenky pri mori poriadne dlho, no dnes sa dá všetko vybaviť v priebehu niekoľkých hodín. V prvom rade je potrebné vedieť, kam vlastne chceme ísť, aby sme mohli naplánovať cestu a vybaviť ubytovanie.

Ak niekto uvažuje nad dovolenkou na poslednú chvíľu, väčšinou skončí v Chorvátsku. Nie nadarmo sa hovorí, že ide o najobľúbenejšiu dovolenkovú destináciu Slovákov. Veď táto krajina je ľahko dostupná autom, ponúka nádherné pláže a množstvo pamiatok a je relatívne cenovo dostupná.

V súčasnosti sú však dovolenky v Chorvátsku drahšie, o čom sme ťa informovali aj my.

Ak však ešte stále uvažuješ nad dovolenkou, no nevieš, kam by si išiel, prinášame ti pár tipov na krajiny, v ktorých nájdeš nádhernú prírodu. V niektorých prípadoch aj prázdne pláže. 

Prívetivé ceny v Severnom Macedónsku

Severné Macedónsko je krajinou ležiacou na Balkánskom polostrove, ktorého hlavným mestom je Skopje. Hoci sa o tejto krajine nehovorí ako o obľúbenej dovolenkovej destinácii, opak je pravdou.

Ako totiž píše Seasons Year, dovolenková sezóna v tejto krajine začína už v júni. Maximálna priemerná teplota v tomto mesiaci sa drží na úrovni 27 stupňov Celzia, minimálna na 14 stupňov Celzia. 

V júli a auguste sa priemerné teploty zvyšujú a 30 stupňov Celzia je v tejto krajine úplne bežnými. V dôsledku týchto teplôt sa mnoho domácich v júli a auguste sťahuje k jazerám a do horských oblastí, kde je vzduch o niečo chladnejší. 

Horúce počasie sa v Severnom Macedónsku drží až do septembra, pričom výdatné dažde alebo búrky sú minimálne. 

ochridské jazero
zdroj: Unsplash/Milana Jovanov

Ak ťa teploty v krajine nepresvedčili, prinášame ti zoznam pár miest, ktoré to určite zmenia. Milovníkov prírody určite zaujme najväčší národný park Mavrovo.

Názov nesie po dedine nachádzajúcej sa priamo v parku, ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v krajine. V parku sa nachádza najväčšie umelé jazero krajiny.

Za zmienku však stojí aj národný park Pelister, ktorý je najstarším národným parkom Severného Macedónska. Nachádzajú sa v ňom dve ľadovcové jazerá, ktoré sú zasadené medzi jeho týčiacimi sa vrcholmi. Podľa Touropia sa dá v parku aj stanovať a v zime lyžovať. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Seasons Year, Touropia, Booking, Tripadvisor, Hikers Bay, Trips Discover, Travel Traingle, Booking, TN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá