Chuligáni s Kotlebovcami po boku Fica a Danka. Na výročie nežnej revolúcie sa chystajú protesty

  • 17. november je dňom, kedy v uliciach zavládne pokoj a spomienka na rok 1989, to sa však tentokrát neudeje
  • Na v poradí druhom proteste proti aktuálnej vláde sa legendárne stretnú politici bok po boku s ultras
  • 17. november je dňom, kedy v uliciach zavládne pokoj a spomienka na rok 1989, to sa však tentokrát neudeje
  • Na v poradí druhom proteste proti aktuálnej vláde sa legendárne stretnú politici bok po boku s ultras

Napriek platnému zákazu zhromažďovania sa a hroziacim sankciám zo strany polície sa ľudia chystajú v deň spomienky na Nežnú revolúciu vyjsť do ulíc. Za niekoľko mesiacov sa postoj verejnosti voči novozvolenej vláde obrátil o 180 stupňov.

Verejnosť je nespokojná so súčasnými protipandemickými opatreniami, ale aj Matovičovou neochotou komunikovať, rýchlo sa meniacimi podmienkami a jeho dehonestáciou vedeckých kapacít. Zdá sa, že na tomto proteste sa stretnú skutoční obyčajní ľudia, extrémisti, ale aj Róbert Fico a Andrej Danko.

Mikulec hlási, že polícia je pripravená

V októbrovom proteste sa po vyhodnotení situácie rozhodla polícia proti protestujúcim použiť vodné delo. To, aké prostriedky budú použité 17. novembra záleží od vývoja situácie na mieste. Po dnešnom rokovaní vlády sa minister vnútra Roman Mikulec vyjadril, že Slovenská polícia je takticky pripravená na plánovaný protest proti obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom.

Ľudí, ktorí sa plánujú na demonštrácii zúčastniť, vyzval, aby „mali rozum“ a ešte viac nezhoršovali epidemiologickú situáciu na Slovensku. Zdôraznil, že v čase núdzového stavu hrozia protestujúcim vysoké sankcie.

Ultras agresívne na čele

Svoju nespokojnosť sa chystajú vyjadriť aj „rozdúchavači“ októbrového protestu. Polícia stále pátra po totožnosti členov tejto extrémistickej skupiny. To ich však od burcovania ľudí neodrádza.

„Slováci, chceme vás vyzvať, aby ste opäť prišli vyjadriť svoj absolútny nesúhlas s krokmi, ktoré podniká naša vláda deň, čo deň. Vláda, ktorá nerešpektuje základné ľudské práva. Vláda, ktorá vlastne nerešpektuje žiadny iný názor a nás obyčajný ľud označuje za bláznov, konšpirátorov, sabotérov, nevzdelancov a vlastizradcov!!! Slováci, spojme sa a ukážme tomu bláznovi z Trnavy a jeho poskokom, že práve obyčajný ľud si ho zvolil a obyčajný ľud ho môže aj zničiť.“

Slováci,17.11.2020 tu máme ll. kolo protivládneho protestu za SLOBODNÉ SLOVENSKO!!!Preto vás SLOVÁCI chceme vyzvať,…

Posted by Hooligans.cz on Sunday, November 1, 2020

 

Kotleba a Mazurek nebudú chýbať

Predseda strany ĽSNS Marian Kotleba včera vyjadril podporu strane Smer-SD v zvolávaní mimoriadnej schôdze na odvolanie premiéra Igora Matoviča. Vláda ničí Slovensko čoraz viac! Predĺžili núdzový stav, chcú zaviesť kontroly cez Vianoce. Pán predseda Fico, spojme sily a konajme!Dodal, že na protest príde, spolu s ním aj Milan Mazurek a ďalší členovia strany ĽSNS.

Toto sme nezažili ani za totalitného režimu, vraví SNS

Podľa SNS sa Minister obrany Naď vyhráža občanom Slovenskej republiky nasadením príslušníkov Ozbrojených síl, respektíve Vojenskej polície. „Touto svojou osobnou demonštráciou sily, chce vojenskú políciu zneužiť počas avizovaného protestu proti vláde SR, a to navyše v deň výročia Nežnej revolúcie – 17. novembra. Ani v dobe totalitného režimu, v roku 1989 nebola takto hrubo zneužitá armáda.“

Nedá sa to vraj vnímať inak ako jasné zneužitie politickej moci súčasnou vládou proti pokojnému, demokratickému vyjadreniu nespokojnosti občanov s činnosťou vlády SR a porušovania zákonov a Ústavy SR. Takéto porušovanie demokratických princípov pod rúškom núdzového stavu, by podľa SNS nemalo byť ľahostajné ani hlavnej veliteľke OSSR, prezidentke SR a zo svojej pozície by mala zasiahnuť.

Na proteste stretneš aj Fica

„Ak ľudia nesúhlasia s vládnutím Igora Matoviča, mali by 17. novembra prísť a vysloviť svoj názor. Pokojným a demokratickým spôsobom, aby nedali Matovičovi dôvod na ďalší brutálny zásah,“ hovorí Fico vo videu na sociálnej sieti.

To, že sa predseda strany Smer – SD Robert Fico pridáva k plánovanému protestu, považuje minister obrany SR Jaroslav Naď za absolútne nezodpovedné. Uviedol to po rokovaní vlády. Ak bývalí premiéri „burcujú“ ľudí, aby nedodržiavali zákon, tak to podľa Naďa znamená, že sa veľmi boja.

MY PRÍDEME!Vláda I. Matoviča našla záľubu v obmedzovaní a porušovaní našich základných práv a slobôd. Preto ju budeme…

Posted by Robert Fico on Tuesday, November 10, 2020

 

Draxlerova petícia má cez 68 000 podpisov

Petícia za odstúpenie súčasného premiéra bola vydaná bývalým ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Jurajom Draxler ešte pred najkontroverznejším krokom Igora Matoviča, a to celoplošným testovaním. V dnešných dňoch už zozbierala 68 415 podpisov.

Petícia kritizuje Matovičovu komunikáciu voči verejnosti, ale aj emocionálne výlevy, osočovanie, osobné urážky, spochybňovanie kapacít a v neposlednom rade plagiátorstvo. „Nezvláda koordinovať bežnú komunikáciu potrebnú na riadenie krajiny. Prejavuje sa to okrem iného vyhlasovaním dôležitých informácií primárne cez osobný Facebook (napr. údaje o infikovaných, údaje o sťahovaní e-karantény). Ignoruje postupy a predpisy potrebné na hladký chod štátu a informovanie občanov.“

Pellegrini chce bojovať za skrátenie volebného obdobia

„Prvého novembra odštartuje Hlas-sociálna demokracia internetovú anketu a na stránke www.referendum2021.sk sa budeme pýtať ľudí, či súhlasia so skrátením volebného obdobia NR SR. Pozývam všetkých ľudí, aby sa do ankety 17. novembra zapojili a dali jasne najavo, čo si o tejto vláde na čele s premiérom Igorom Matovičom myslia,“ priblížil Pellegrini.

Zároveň však apeloval na ľudí, ktorí sa plánujú na proteste zúčastniť, aby zachovali pokoj, nenechali sa vyprovokovať a nedali tak premiérovi dôvod zasiahnuť proti nim vodnými delami. Ako alternatívu k protestom navrhol, aby si ľudia 17. novembra v okne zapálili sviečku ako symbol slobody. Pellegrini v tejto súvislosti kritizoval aj to, že platí zákaz zhromažďovania sa, sú zatvorené viaceré prevádzky i kostoly, hoci vláda sľubovala uvoľnenie po plošnom pretestovaní občanov.

Zúčastníš sa 17. novembra protestu proti vláde?

SNS mu podáva pomocnú ruku

SNS oceňuje konštruktívny prístup Petra Pellegriniho z Hlas – SD k otázke o predčasných parlamentných voľbách. SNS už od leta zbiera podpisy pod petíciu za predčasné parlamentné voľby.

„Vítame spustenie internetovej ankety politickej strany Hlas – SD, ktorou chce zistiť záujem občanov o predčasné voľby. Včera sme adresovali všetkým politickým stranám výzvu na spoločný postup v otázke zberu podpisov o predčasných parlamentných voľbách. Vnímame, že strana Smer – SD pochopila, že nekonečné zvolávanie mimoriadnych parlamentných schôdzí k ničomu nevedie. V parlamente nie je dostatok poslancov, na odvolanie Igora Matoviča.“

Zdroje: SITA, TASR, Petície, Facebook, Instagram/andrej_danko_official

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech