Chýba ti Negroni, Aperol či Martini? Toto je TOP 5 barov, ktoré ti doručia drink priamo domov

  • Donášky už dnes fungujú v každej oblasti, miešaný drink môžeš mať do pár minút doma
  • Prinášame ti niekoľko takých v Bratislave, Košiciach a Prešove
mondieu
Mondieu/Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Donášky už dnes fungujú v každej oblasti, miešaný drink môžeš mať do pár minút doma
  • Prinášame ti niekoľko takých v Bratislave, Košiciach a Prešove

Oteplieva a s takýmto príjemným počasím stúpa chuť posedieť si na terase s drinkom v ruke. Nie je to nemožné ani napriek karanténe. Akurát si namiesto letnej terasy v starom meste sadneš na balkón. Drink ostáva. Presne ten, na ktorý si zvyknutý, ti absolútne jednoducho pristane pred dverami. Bezpečne a bezkontaktne. Zbalený v sáčku, namiešaný baristami z obľúbených podnikov. Tvojou jedinou úlohou je naliať ho do vhodného pohára, ak je to potrebné, pridať pár kociek ľadu a sviatočná podvečerná pohoda ako vyšitá je na svete.

Prinášame ti zoznam barov a podnikov, ktoré ti doručia domov všetko, na čo si len spomenieš, namiešané pekne vo fľaštičke.

Kokteil z Laurinskej

Keď klikneš na web známeho bratislavského Old Fashioned baru, najprv musíš potvrdiť, či si plnoletý. Až potom ti nalejú. Okrem miešaných nápojov vyberáš z ponuky whiskey, šampanského, brandy či nealko. Obľúbené limonády, toniky, redbully či maté, to všetko presne tak, ako si zvyknutý.

Kokteil ti do 45 minút po objednaní doručia priamo domov, alebo si ho môžeš do 20 minút vyzdvihnúť priamo na Laurinskej s rúškom na tvári a v rukavičkách. Minimálna cena objednávky je 15 eur. Niekedy to na skvelý aperitív alebo večerný digestív absolútne stačí. A ako bonus – zabalené v estetickej fľaštičke s kompletným popisom. Sú tu pre teba každý deň od 15.00 do 22.00.

Aperol Spritz z Panskej

S vynikajúcim riešením prišlo práve Mondieu. Drink ti pribalia k jedlu, ale aj len tak, samotný. Doma ti už stačí len vytiahnuť pohár, doplniť ľad a eko slamku a leto môže prísť. V Mondiue Laboratoire hovoria, že „aká doba, taká forma na drinky“. Okrem klasického Aperolu si odtiaľto môžeš odniesť  Hugo, Gin Cucumber alebo Gin Berry Tonic. Ak si chceš slamku strčiť pod rúško a vychutnávaš si svoj nápoj na lavičke v meste, pokojne môžeš. Objednávaj telefonicky aj v Bratislave aj v Košiciach.

Remeselné pivo z Bukowského

Rozvoz čapovaného Wywaru zabezpečuje už viac ako týždeň tím Bukowski. Je špeciálne nafľaškovaný, aby vydržal čo najdlhšie. Okrem piva ponúkajú aj shoty, všetko privezú, pekne zabalené a s prianím dobrého zdravia. Takéto priateľské kontakty si môžeš vytvoriť len počas koronakarantény. Kedy by k tebe inak prišiel ktokoľvek z obľúbeného baru a priniesol ti drink? Všetko má svoje výhody.

Cigary z Kuby

Ak si zvyknutý dať si k poháriku dobrej whiskey aj cigaru, môžeš ju mať. Z tých v trafike pôžitok mať nebudeš. Preto ti donášku až domov zabezpečí Cuba Libre. Navyše z 20 % zľavou, ktorá za bežných okolností platí len pre členov Rum clubu. Minimálna cena objednávky je 50 eur a objednávať môžeš každý deň po 16.00. Toto môžeš využiť nielen v hlavnom meste, ale aj na východe, v Košiciach či v Prešove.

Cold Brew z Velvetu

Všetko, čo máš rád, môžeš mať za niekoľko desiatok minút doma. Velvet Bar na Námestí SNP ponúka dovoz jedla a k nemu si môžeš doobjednať aj kávový drink Cold Brew, ktorý sa s letom neodmysliteľne spája. To je káva, ktorú si doma nepripravíš, pretože jej príprava je komplikovaná a najmä časovo veľmi náročná. Pekne zabalený lúh vo fľaštičke si už potom doma môžeš ozvláštniť podľa vlastnej nálady a chuti. Nie všetky drinky musia byť len alkoholické.

Ak máš chuť experimentovať, počas korony je všetko možné. Niekto pečie chlieb, iný sa zas naučí niečo iné. Ty si môžeš namiešať vlastný drink. Online ti ponúka ukážky svojho umenie napríklad Martin Hudák, najlepší a najúspešnejší slovenský barman, ktorý si svoj biznis rozbehol v Sydney. Volá sa Maybe Sammy a patrí do 50tky najlepších barov sveta.

Okrem iného ti Mirror Coctail Bar prináša recepty klasických drinkov na svojej stránke. Nebudeš ich mať síce naservírované s takou noblesou a vizuálnym divadlom, no možno prekvapíš sám seba a objavíš v sebe skryté talenty.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK