Cibulková s pokorou prijala výzvu ministerstva: Budem pomáhať v nemocnici. A odvody platím

  • Tenistka Dominika Cibulková sa aj s manželom nechala zaočkovať proti koronavírusu, na rade však neboli
  • Ministerstvo zdravotníctva reagovalo, že teraz by mohla prísť pomáhať do nemocnice
  • Tenistka výzvu prijala a už kontaktovala ministerstvo
Dominika Cibulková
TASR/Michal Svítok
  • Tenistka Dominika Cibulková sa aj s manželom nechala zaočkovať proti koronavírusu, na rade však neboli
  • Ministerstvo zdravotníctva reagovalo, že teraz by mohla prísť pomáhať do nemocnice
  • Tenistka výzvu prijala a už kontaktovala ministerstvo

Dominika Cibulková si opäť sype popol na hlavu kvôli očkovacej kauze. Nedávno sa totiž aj s manželom dali zaočkovať proti koronavírusu, aj keď na rade ešte nie sú.

Rezort zdravotníctva vtedy reagoval, že teraz ako zaočkovaná osoba by mohla prísť pomáhať do nemocnice ako dobrovoľníčka. Tenistka na športovom dôchodku sa ospravedlnila a dokonca prijala ponuku rezortu zdravotníctva, bude pomáhať v prvej línii.

Došlo k situácii, ktorú už nevrátim, ale ako som sa vyjadrila hneď na začiatku, ponúkam svoju pomoc. Chcem využiť ponuku Ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už MZ kontaktovala,“ uviedla na Facebooku Cibulková.

Chcem sa touto cestou ešte raz ospravedlniť za to, že sme spolu s manželom boli neoprávnene zaočkovaní vakcínou proti…

Posted by Dominika Cibulkova on Tuesday, January 12, 2021

Tenistka reagovala aj na tvrdenia, podľa ktorých využíva systém slovenského zdravotníctva, ale odvody neplatí. Tieto informácie Cibulková poprela a hovorí, že odvody do zdravotnej poisťovne si riadne platí. A nejde o malé sumy.

Od roku 2009 do dnešného dňa som na zdravotných odvodoch na Slovensku zaplatila 55 966,58 EUR. Odhlásená zo zdravotnej poisťovne som bola dva roky, od 27.12.2017 do 19.2.2020 z dôvodu dočasného domicilu v Dubaji. Od 19.2. 2020 som opäť riadne prihlásená a odvody naďalej platím,“ uviedla.

Cibulková sa dala prednostne zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Keďže nepatrí medzi pracovníkov kritickej infraštruktúry, verejnosť aj viacerí politici tento čin kritizovali. V reakcii na to vo svojom profile na sociálnej sieti tenistka najprv uviedla, že sa „nechala voviesť do omylu“ a že ju tento krok mrzí. Univerzitná nemocnica Bratislava, konkrétne jej pracovisko na Kramároch, pre Denník N potvrdilo, že okrem Cibulkovej bol v ich nemocnici zaočkovaný aj manžel tenistky Michal Navara. Rezort zdravotníctva následne tenistku vyzval, aby ako pomohla pracovníkom v prvej línii.

Bude pomáhať pri testovaní

Rezort zdravotníctva víta, že Cibulková chce poskytnúť pomoc zdravotníkom prvej línie. „Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na ochorenie COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave. Zapojí sa aj do informačnej komunikačnej kampane, aby podporila dôležitosť a význam očkovania v širšej verejnosti ako motiváciu pre účasť čo najväčšieho počtu ľudí v boji s nebezpečným ochorením,” uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech